Recenze: Spiroglyphics jsou nové omalovánky pro dospělé: Z čar vykukuje David Bowie nebo Eiffelovka

Recenze: Spiroglyphics jsou nové omalovánky pro dospělé: Z čar vykukuje David Bowie nebo Eiffelovka
Autor: dce - 
9. 10. 2018
13:32

Omalovánky pro dospělé jsou už out, teď letí spiroglyphics! Tuhle novou relaxační zábavu pro dospělé vymyslel americký designér Thomas Pavitte a stala se okamžitým hitem. Stačí vám jen obyčejná fixa a spousta času.

Spiroglyphics jsou podobně jako omalovánky pro dospělé skvělý způsob, jak zabít čas třeba na cestě ve vlaku či letadle nebo při čekání u lékaře. Určitě zabaví každého s neposednýma rukama. Na první pohled vypadají stránky knihy uboze - na obřím listu se stáčí různě tlustá prázdná linka, na které není nic moc vidět. Jako kouzlem se ale vyjeví obrázky, když linku vyplníte barvou.

Možnostem se meze nekladou, můžete použít černý fix z penálu vašich dětí nebo barevné umělecké pastelky či dokonce vodové barvy. Na obrázku pak najdete slavné stavby světa v případě knihy Spiroglyphics Cesta kolem světa či známé zpěváky v knize Spiroglyphics Rockové hvězdy.

Jejich autor Thomas Pavitte má na svědomí stovky jiných výtvorů kreativní zábavy pro dospělé - bodové spojovačky nebo vybarvování podle čísel je jen malou ukázkou. Spiroglyphics přirovnává ke gramofonové desce, kde spirálová drážka spolu s jehlou gramofonu dokáží vyloudit i ten nejkrásnější zvuk hudby.

Ideální způsob, jak obrázky vyplňovat je s polotlustým fixem nejprve v jednom směru obtáhnout spodní linii drážky a po cestě zpátky zase tu horní. Hlavní je nepřetahovat!


Thomas Pavitte

Spiroglyphics Cesta kolem světa, Spiroglyphics Rockové hvězdy

nakladatelství Esence, 2018

48 stran

Hodnocení: 90 %

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa