Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Ozbrojená skupina přepadla ve Francii vězeňský vůz: Útok nepřežili dva dozorci, vězeň uprchl

Autor: ČTK - 
14. května 2024
16:01

Skupina čtyř ozbrojených mužů ve dvou vozidlech přepadla v úterý poblíž francouzské obce Incarville severozápadně od Paříže vůz vězeňské služby, informovala agentura AFP. Při útoku zahynuli nejméně dva vězeňští dozorci a tři utrpěli vážná zranění. Vůz převážel muže, který byl v minulosti odsouzený za pokus o vraždu a drogové zločiny, a ten je nyní na svobodě, píší deníky Le Parisien a Le Figaro.

„Byl spuštěn plán 'Épervier' (Krahujec, pozn. ČTK). K dopadení těchto zločinců jsme nasadili všechny prostředky, na můj pokyn bylo mobilizováno několik set četníků a policistů,“ napsal na síti X ministr vnitra Gérald Armanin. Vyjádřil rovněž upřímnou soustrast pozůstalým a představitelům ministerstva spravedlnosti, pod které spadají příslušníci vězeňské služby.

Policie uzavřela část dálnice A154, kde se incident stal. Útok se podle AFP odehrál po 11:00 u mýtné brány v Incarville. Útočníci byli ozbrojeni brokovnicemi a patrně i dalšími zbraněmi. Část incidentu podle Le Figaro kdosi natočil a video zachycující dva ozbrojené muže v černém sdílel na webu.

Podle nejmenovaných zdrojů Le Figaro utrpěl zranění i jeden z útočníků. Dvě auta, v nichž přijeli, byla nedaleko nalezena spálená - jedno v obci Vatteville, druhé vedle nemocnice v Évreux. Uprchlým vězněm je podle deníku údajně jistý Mohamed A. Policie po dotyčném pátrá.

Drž hubu ( 15. května 2024 15:39 )

Vypadá to, že neschopnou policii nemáme jenom u nás 🤔

Uživatel_5542819 ( 14. května 2024 17:38 )

Škoda slov ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání