Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Záhadné zmizení seniorky objasnili po dvou letech: Pomohlo auto map od Googlu!

Autor: dce - 
14. května 2024
12:20

Dlouhé dva roky policie bezvýsledně pátrala po seniorce z Belgie. Případ už směřoval k odložení, když se jeden z policistů náhodou podíval na Google mapy na dům, kde seniorka žila. Právě díky tomu se případ podařilo objasnit. Bohužel nemá šťastný konec.

Paulette Landrieux (†83) zmizela z domu v Andenne v Belgii v listopadu 2020. Podle blízkých seniorka trpící Alzheimerovou chorobou často bloumala zmatená po okolí. Odcházela z domu, aniž by o tom někomu řekla, a později klepala na dveře sousedů. Osudného dne její manžel zrovna venku věšel vyprané prádlo. Po Paulette tehdy pátraly desítky policistů v širokém okolí, ale bezvýsledně.

Když po dvou letech případ směřoval k odložení, jeden z policistů si dům seniorky chtěl prohlédnout na Google Street View. A ukázalo se to jako spásný nápad. Neskutečnou shodou náhod totiž ve chvíli, kdy Paulette odcházela z domu, projíždělo ulicí auto Googlu, které pro mapy snímá okolí. A vyfotilo i Paulette, jak odchází od domu směrem k sousedům a po schodech se vydává na jejich neoplocený pozemek.

Policisté tak zrekonstruovali Paulettinu poslední cestu a na jejím konci našli její ostatky. Žena se podle všeho zřítila z kopce na kraji pozemku sousedů a na místě byla mrtvá. Případ po letech připomněli lovci senzací na platformě YouTube. Mnoho z diváků komentuje špatnou práci policie, která měla použít i drony a pátrací psy, ale bez úspěchu. Jiní si na snímcích z Googlu všimli i Paulettina manžela, který zrovna věšel prádlo.

Jiří Zvěřina ( 15. května 2024 20:22 )

A já myslel, že nejneschopnější policisty máme u nás....

Kreveta ( 15. května 2024 12:18 )

I plot pečlivě ostříhaný. Ti museli o babce vědět.

Kreveta ( 15. května 2024 12:16 )

Taky to nechápu, že jí za 2 roky sousedi na zahradě nenašli. Trávu mají perfektně posekanou, takže se o zahradu starali. Ledaže by ji zakopali a ostatky byly nalezeny v mělkém hrobě.

Donald Duck ( 14. května 2024 15:12 )

Asi ji tam měli na kompost.

Drž hubu ( 14. května 2024 14:42 )

Ano, proklepnul bych ty sousedy. Myslím, že v tom maj prsty 🤔

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání