Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Zataženo, déšť 16°C

Stanislav (†53) vyvraždil v Michalovcích rodinu: Do bytu hrůzy se bojí vkročit právníci i makléři!

Aktualizováno -
21. dubna 2024
13:00
Autor: pma - 
20. dubna 2024
18:40

17. ledna loňského roku našla policie v panelovém domě ve slovenských Michalovcích těla manželů Eriky (†44) a Stanislava (†53) a jejich dvou dětí Zuzany (†14) a Martínka (†12) bez známek života. Později vyšlo najevo, že muž členy vlastní rodiny zavraždil, tři dny žil s jejich mrtvolami v bytě a následně obrátil proti sobě zbraň. Byt je už více než rok a čtvrt zapečetěn policií a zůstává otázkou, zda se do něj někdy někdo nastěhuje. Vkročit se do něj bojí i právníci a makléři. 

Byt, ve kterém před více než rokem a čtvrt došlo k trojnásobné vraždě a následné sebevraždě, byl krátce po neštěstí policií zapečetěn. To, co se stalo za dveřmi bytu, nahání i po dlouhých měsících strach. 

Podle sousedů je byt stále prázdný a není jasné, zda se do něj vůbec někdy někdo nastěhuje. „Michalovce jsou malé město, kde každý každého zná, a nemyslím si, že by někdo z místních byl ochoten koupit byt, kde se stala taková obrovská tragédie,“ uvedl pro slovenský deník Čas jeden ze sousedů.

Právnička už se neozvala

Ten také přiznal, že na událost z ledna loňského roku nemůže jen tak zapomenout. „Okolo jejich dveří a prahu, kde jsem našel dopis na rozloučenou, procházím denně několikrát. Na Stanislava, jeho manželku a děti si stále vzpomínám," svěřil se obyvatel panelového domu. 

Obavy z bytu hrůzy má podle něj i právnička, která má na starosti dědické řízení. „Byl jsem v kontaktu s právničkou, která má na starosti dědické řízení po rodině. Vím, že má od bytu klíče. V bytě byla otevřena okna na větračku a šel z nich chlad, proto jsem ji poprosil, aby do bytu zašla a zavřela je. Ona to nejprve odmítla s tím, že se sama bojí, a následně, když jsem jí řekl, že půjdu s ní, se už neozvala,“ vyprávěl deníku soused. 

Byt bych nepronajímala, míní makléřka

A podle všeho není právnička jediná, kdo má k místu tragédie respekt. Podle realitní makléřky je ulice Běloruská, ve které rodina žila, ve velmi žádané a oblíbené lokalitě. „Takové byty jsme v nabídce neměli a já osobně bych byt poznamenán touto či podobnou tragédií neprodávala, nepronajímala,“ nechala se slyšet makléřka.

K neštěstí došlo 15. ledna loňského roku. Zkrachovalý třiapadesátiletý podnikatel Stanislav měl podle zjištění slovenské televize JOJ svou manželku a děti otrávit nezjištěnou toxickou látkou a následně jim přikryl dýchací otvory. Dva dny po jejich vraždě spatřil Stanislava jeden ze sousedů na parkovišti u panelového domu. Vrah tedy musel s mrtvolami v bytě žít více než 48 hodin.

Trojnásobná vražda a sebevražda

Stanislav nakonec ještě toho dne pod tíhou svědomí zavolal svému bratrovi a se vším se mu svěřil. Ten neváhal a na místo okamžitě zavolal policii. Ta ale přijela pozdě. Na místě kromě tří těl nalezla i Stanislava, který si legálně drženou zbraní sáhl na život. 

Video  Stanislav v Michalovcích vyvraždil svou rodinu a spáchal sebevraždu.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

diskutujici ( 21. dubna 2024 07:55 )

Někdo usnul na klávesnici.

pfoto1 ( 20. dubna 2024 20:36 )

V Michalovcsyayích? Asi nějaké maďarské město, nebo spíš dobrý matroš v redakci

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání