Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Pachatelé unesli, týdny týrali a nakonec brutálně zavraždili muže z Břeclavska. Hrozí jim až výjimečné tresty!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
15. února 2024
20:35

Policie navrhla obžalovat z vraždy dva lidi, kteří podle kriminalistů předloni v létě na Svitavsku několik dnů týrali a bili uneseného muže z Břeclavska. Když zemřel, jeho těla se zbavili tak, aby ho nebylo možné najít. Původně policie čin kvalifikovala jako zbavení osobní svobody s následkem smrti. O posunu v případu ve čtvrtek informoval server iDNES.cz s odvoláním na mluvčí krajské policie Markétu Janovskou. Podle serveru by změna právní kvalifikace mohla znamenat, že kriminalisté již zjistili, co se s mrtvolou stalo.

Vražda se stala v červenci 2022 v obci Pohodlí na Svitavsku. Policie později zadržela dva podezřelé, které obvinila z únosu mladého muže. Unesený byl svázaný uvězněn ve sklepě domu a únosci ho krutě týrali. Muž po několika dnech zemřel. „Oba muži se pak snažili těla zbavit takovým způsobem, aby ho nebylo možné vůbec dohledat, a v případě, že by bylo nalezeno, maximálně ztížili identifikaci těla oběti,“ uvedl již dříve vedoucí odboru obecné kriminality Milan Šimek z pardubického krajského policejního ředitelství.

Oba obvinění byli původně stíháni pro trestný čin zbavení osobní svobody s následkem smrti. „V prosinci 2023 došlo ke zpřísnění právní kvalifikace u obou obviněných a věc je nyní posuzována jako zvlášť závažný zločin vraždy,“ řekla ČTK letos v lednu Janovská. Nyní serveru potvrdila, že policisté ukončili vyšetřování předáním spisu s návrhem na podání obžaloby na Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové.

„U obou obviněných mužů došlo ke zpřísnění právní kvalifikace jejich jednání a je posuzováno jako zvlášť závažný zločin vraždy, kdy jsou ohroženi odnětím svobody na 15 až 20 let nebo trestem výjimečným,“ řekla webu iDNES.cz. Případ bude projednávat Krajský soud v Pardubicích.

Kriminalisté dosud nepotvrdili, že by našli tělo zavražděného. Uzavření vyšetřování a zpřísnění právní kvalifikace však nasvědčuje tomu, že policisté mrtvolu již našli, nebo vědí, co se s ní stalo, uvádí server.

Video Insta Crime Podcast: Krutá smrt Lukáše (†22). Výrobci drog ho prý pověsili na jeřáb. - pdc, icp, Kristl
Video se připravuje ...

Uživatel_5584341 ( 28. února 2024 14:24 )

Měl by se obnovit trest smrti.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání