Šílená situace v nemocnicích v Gaze: Prochladlá miminka balí do fólií!

Autor: lim - 
15. listopadu 2023
05:00

Personál největšího zdravotnického zařízení v Gaze se podle informací úřadů Hamásu ze všech sil snaží udržet při životě desítky novorozenců, které museli lékaři akutně přemístit z inkubátorů na jiná oddělení. Nemocnice al-Shifa je bez proudu a kyslíku, miminka jsou údajně zabalená ve hliníkové fólii, aby se alespoň trochu prohřála.

„Nedokážu říct, jak dlouho ještě vydrží. Včera jsem tu měl 39 dětí, dnes jich tu je 36. O další děti mohu přijít každou hodinu. Nikdy v životě bych nečekal, že vedle sebe na lůžku položím 39 miminek, a to bez proudu, kyslíku, mléka a zdravotnického personálu,“ popsal kritickou situaci primář dětského oddělení zařízení al-Shifa Mohamed Tabasha podle deníku Mirror

Personál nemocnice musel děti přemístit na jiná oddělení. „Před chvílí jsem byl u nich. Vyndali jsme je z inkubátorů, maličké jsme zabalili do fólie a dali vedle nich horkou vodu, abychom je mohli zahřát," dodal ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že od začátku nedostatku elektrické energie minulý týden zemřelo 6 předčasně narozených dětí a devět pacientů. Světová zdravotnická organizace varovala, že více než polovina nemocnic v Gaze přestala fungovat. Dodala, že v oblasti neustále probíhá střelba a bombardování. 

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
19:47
20. 11. 2023

Írán popřel tvrzení Izraele, že se podílel na obsazení nákladní lodi, kterou v jižní části Rudého moře v neděli zadrželi jemenští povstalci Húsíové. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odkazem na vyjádření mluvčího íránské diplomacie Násera Kanáního.

Plavidlo provozují Japonci, kteří dnes únos důrazně odsoudili. Majitel dnes zadržení lodi potvrdil a povstalci zveřejnili záběry z operace, při níž se plavidla zmocnili.

19:26
20. 11. 2023

Zhruba 150 lidí se dnes vpodvečer sešlo v Praze před sídlem organizace UNICEF, aby upozornili na izraelské děti, které při útoku ze 7. října uneslo palestinské hnutí Hamás. UNICEF se podle nich dostatečně nezasazuje o jejich propuštění. V průvodu došli na Staroměstské náměstí, kde u transparentu s fotkami unesených zapálili svíčky.

„Organizace, jejímž heslem je - Žádné dítě nezůstane opomenuto, ignoruje více než 30 dětí, které drží Hamás jako rukojmí,“ uvedli organizátoři v prohlášení. Heslo UNICEF v angličtině před jeho kancelářemi lidé několikrát skandovali, na náměstí pak lidé provolávali „Bring them home“ (Přiveďte je domů).

18:48
20. 11. 2023

Premiéři Španělska a Belgie Pedro Sánchez a Alexander De Croo ve čtvrtek odcestují do Izraele a na Západní břeh Jordánu. Oba politici se setkají s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem, prezidentem Jicchakem Herzogem a prezidentem palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem. Podle prohlášení španělské vlády se jednání zaměří na snížení násilí, dodávky humanitární pomoci do Pásma Gazy, dodržování mezinárodního práva či dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

Španělsko patří k zemím v Evropské unii, které nejvíce projevují své sympatie Palestincům. Minulý týden Sánchez řekl, že jeho vláda bude usilovat o to, aby mezinárodní společenství uznalo palestinský stát. Někteří jeho ministři se zúčastnili demonstrací, které kritizovaly izraelské údery na Pásmo Gazy.

Video  Izraelská armáda v akci: Evakuace zraněného vojáka z Gazy  - IDF
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání