Šílená situace v nemocnicích v Gaze: Prochladlá miminka balí do fólií!

Autor: lim - 
15. listopadu 2023
05:00

Personál největšího zdravotnického zařízení v Gaze se podle informací úřadů Hamásu ze všech sil snaží udržet při životě desítky novorozenců, které museli lékaři akutně přemístit z inkubátorů na jiná oddělení. Nemocnice al-Shifa je bez proudu a kyslíku, miminka jsou údajně zabalená ve hliníkové fólii, aby se alespoň trochu prohřála.

„Nedokážu říct, jak dlouho ještě vydrží. Včera jsem tu měl 39 dětí, dnes jich tu je 36. O další děti mohu přijít každou hodinu. Nikdy v životě bych nečekal, že vedle sebe na lůžku položím 39 miminek, a to bez proudu, kyslíku, mléka a zdravotnického personálu,“ popsal kritickou situaci primář dětského oddělení zařízení al-Shifa Mohamed Tabasha podle deníku Mirror

Personál nemocnice musel děti přemístit na jiná oddělení. „Před chvílí jsem byl u nich. Vyndali jsme je z inkubátorů, maličké jsme zabalili do fólie a dali vedle nich horkou vodu, abychom je mohli zahřát," dodal ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že od začátku nedostatku elektrické energie minulý týden zemřelo 6 předčasně narozených dětí a devět pacientů. Světová zdravotnická organizace varovala, že více než polovina nemocnic v Gaze přestala fungovat. Dodala, že v oblasti neustále probíhá střelba a bombardování. 

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:31
5. 11. 2023

Soukromá letadla, limuzíny, hotely a vily: Bild odhalil luxusní životy vůdců Hamásu uprostřed chudoby a devastace v pásmu Gazy

  • Ismail Haniyeh. Vůdce Hamásu a od roku 2019 šéf vlády v Gaze žije v zahraničí a provozuje organizaci z luxusních hotelů v Kataru a Turecku. Jeho syn Maaz je známý jako hlavní vlastník nemovitostí v Gaze. Haniyeh často cestuje mezi různými zeměmi soukromým letadlem. V Turecku je viděn se ženami a alkoholem, což je v rozporu se zákony islámu. Odhadovaný majetek Haniyehovy rodiny je 2,5 miliardy dolarů.
  • Musa Abu Marzouk. Druhý nejdůležitější vůdce Hamásu, odpovědný za mezinárodní vztahy. Žije 14 let v USA. Jeho majetek se odhaduje na 2 miliardy dolarů.
  • Khaled Mashal. Bývalý šéf politbyra Hamásu uprchl z Damašku do Kataru s obrovským majetkem 1,5 miliardy dolarů. V současnosti spravuje finance a nemovitosti organizace z Dauhá.
  • Younis Kafisheh. Zodpovědný za finance Hamásu, žije v Istanbulu, a dokonce získal turecký pas. Řeší stavební projekty jménem Hamasu a vydělává miliony dolarů ročně.
18:00
5. 11. 2023

Izrael poprvé sestřelil balistickou raketu ve vesmíru. Podle portálu The Telegraph raketu odpálili z Jemenu a letěla téměř 1600 kilometrů směrem k cíli - izraelskému městu Ejlat. Izraelskému letectvu se podařilo raketu úspěšně sestřelit mimo zemskou atmosféru pomocí systému protiraketové obrany Arrow.

17:30
5. 11. 2023

Ministerstvo zdravotnictví Pásma Gazy apelovalo na Mezinárodní výbor Červeného kříže (ICRC), aby pro raněné zajistil bezpečný průjezd přes hraniční přechod Rafáh z Pásma Gazy do Egypta. Další variantou by mohly být cesty egyptských sanitek do Pásma, kde by vyzvedly raněné v nemocnicích a zase se přes Rafáh vrátily do Egypta, uvedlo ministerstvo podle agentury Reuters.

Video  Izraelská armáda v akci: Evakuace zraněného vojáka z Gazy  - IDF
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání