Šílená situace v nemocnicích v Gaze: Prochladlá miminka balí do fólií!

Autor: lim - 
15. listopadu 2023
05:00

Personál největšího zdravotnického zařízení v Gaze se podle informací úřadů Hamásu ze všech sil snaží udržet při životě desítky novorozenců, které museli lékaři akutně přemístit z inkubátorů na jiná oddělení. Nemocnice al-Shifa je bez proudu a kyslíku, miminka jsou údajně zabalená ve hliníkové fólii, aby se alespoň trochu prohřála.

„Nedokážu říct, jak dlouho ještě vydrží. Včera jsem tu měl 39 dětí, dnes jich tu je 36. O další děti mohu přijít každou hodinu. Nikdy v životě bych nečekal, že vedle sebe na lůžku položím 39 miminek, a to bez proudu, kyslíku, mléka a zdravotnického personálu,“ popsal kritickou situaci primář dětského oddělení zařízení al-Shifa Mohamed Tabasha podle deníku Mirror

Personál nemocnice musel děti přemístit na jiná oddělení. „Před chvílí jsem byl u nich. Vyndali jsme je z inkubátorů, maličké jsme zabalili do fólie a dali vedle nich horkou vodu, abychom je mohli zahřát," dodal ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že od začátku nedostatku elektrické energie minulý týden zemřelo 6 předčasně narozených dětí a devět pacientů. Světová zdravotnická organizace varovala, že více než polovina nemocnic v Gaze přestala fungovat. Dodala, že v oblasti neustále probíhá střelba a bombardování. 

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
18:38
30. 10. 2023

Shani Louková, mladá žena, kterou 7. října bojovníci radikálního palestinského hnutí Hamás v Izraeli unesli z hudebního festivalu v kibucu Reim, je po smrti.

Německá vláda podle agentury Reuters potvrdila, že při útoku zemřel německý občan, aniž by sdělila podrobnosti. Úmrtí ženy dnes odpoledne označil za hroznou zprávu kancléř Scholz, který je na návštěvě v Nigérii. „Ukazuje to celé barbarství, které je za útokem Hamásu,“ řekl podle serveru Die Welt Scholz. Podle kancléře je nutné, aby se hnutí Hamás z útoku zodpovídalo, a dodal, že Izrael má právo na obranu.

18:21
30. 10. 2023

Sanitky v Pásmu Gazy se s obtížemi dostávají do rozbombardovaných míst po cestách posetých sutinami. Zásoby paliva se tenčí a zdravotnický personál, který pracuje s minimem odpočinku, je nasazován v nejnebezpečnějších oblastech, kde je svědkem hrůz násilné smrti, strašlivých zranění a zármutku. Zdravotníci v Gaze se proto obracejí na dobrovolníky, aby jim pomohli s provozem záchranných služeb, které se hroutí pod izraelskou ofenzivou. Přestože jich zareagovaly desítky, systém stále nutně potřebuje další, uvedl úřad.

„Od prvního dne války jsem se nevrátil domů. Sprchuju se tady, spím tady a jím tady,“ řekl Luaj Astal, dobrovolný pracovník záchranné služby v Khan Younis na jihu Gazy.

18:08
30. 10. 2023

Izraelská armáda dnes informovala, že při noční pozemní operaci v Pásmu Gazy vysvobodila izraelskou vojačku, kterou 7. října uneslo palestinské islamistické hnutí Hamás. Vojínka Ori Megidišová podle prohlášení izraelské armády podstoupila lékařskou prohlídku, je v dobrém zdravotním stavu a již se shledala se svou rodinou.

Izraelská armáda zároveň dnes identifikovala další tři vojáky, kteří padli při současném konfliktu, dohromady tak od 7. října přišlo o život 315 vojáků, policistů a rezervistů.

Video  Izraelská armáda v akci: Evakuace zraněného vojáka z Gazy  - IDF
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání