Šílená situace v nemocnicích v Gaze: Prochladlá miminka balí do fólií!

Autor: lim - 
15. listopadu 2023
05:00

Personál největšího zdravotnického zařízení v Gaze se podle informací úřadů Hamásu ze všech sil snaží udržet při životě desítky novorozenců, které museli lékaři akutně přemístit z inkubátorů na jiná oddělení. Nemocnice al-Shifa je bez proudu a kyslíku, miminka jsou údajně zabalená ve hliníkové fólii, aby se alespoň trochu prohřála.

„Nedokážu říct, jak dlouho ještě vydrží. Včera jsem tu měl 39 dětí, dnes jich tu je 36. O další děti mohu přijít každou hodinu. Nikdy v životě bych nečekal, že vedle sebe na lůžku položím 39 miminek, a to bez proudu, kyslíku, mléka a zdravotnického personálu,“ popsal kritickou situaci primář dětského oddělení zařízení al-Shifa Mohamed Tabasha podle deníku Mirror

Personál nemocnice musel děti přemístit na jiná oddělení. „Před chvílí jsem byl u nich. Vyndali jsme je z inkubátorů, maličké jsme zabalili do fólie a dali vedle nich horkou vodu, abychom je mohli zahřát," dodal ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že od začátku nedostatku elektrické energie minulý týden zemřelo 6 předčasně narozených dětí a devět pacientů. Světová zdravotnická organizace varovala, že více než polovina nemocnic v Gaze přestala fungovat. Dodala, že v oblasti neustále probíhá střelba a bombardování. 

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
09:38
18. 10. 2023

Hnutí Hamás s jistotou vědělo, že nemocnici Al-Ahlí v Pásmu Gazy v úterý večer poškodila vadná palestinská raketa vystřelená na Izrael, rozhodlo se však zahájit „globální mediální kampaň“, aby tuto skutečnost zakrylo, uvedl dnes ráno mluvčí izraelské armády Daniel Hagari. Armáda zveřejnila závěry z dronu, ze kterých lze podle ní vyvodit, že Izrael za úterním výbuchem v nemocnici nestojí. Izraelské zpravodajské služby také podle Hagariho disponují odposlechem, na kterém se dva zástupci hnutí Hamás baví o vadné raketě Islámského džihádu, jež nemocnici zasáhla. 

09:37
18. 10. 2023

Německý kancléř Olaf Scholz dnes vyjádřil zděšení nad úterní explozí v nemocnici v Gaze, která si podle tamních palestinských úřadů vyžádala na pět stovek obětí. Ze zodpovědnosti za tuto tragickou událost se vzájemně obviňují palestinské hnutí Hamás, jež v Gaze vládne, a izraelská armáda, která Pásmo Gazy od 7. října masivně bombarduje v odvetě za útoky Hamásu na Izrael.

„Jsem zděšen záběry tohoto výbuchu v nemocnici v Gaze. Byli zraněni a zabiti nevinní civilisté. Naše myšlenky jsou s rodinami obětí,“ napsal dnes také Scholz na sociální síti X. Zároveň vyzval k důkladnému vyšetření výbuchu v nemocnici. Scholz má dnes jednat v Egyptě, v úterý se v Izraeli setkal mimo jiné s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

09:15
18. 10. 2023

Izraelská armáda obvinila Hamás, že nadsazuje počet obětí výbuchu nemocnice v Gaze. Palestinské úřady spadající pod Hamás uvedly 500 mrtvých. Informovala o tom agentura Reuters.

Video  Izraelská armáda v akci: Evakuace zraněného vojáka z Gazy  - IDF
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání