Čtvrtek 21. září 2023
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 25°C

Ind nechal vypustit vodní nádrž! Spadl mu do ní mobil

Ind nechal vypustit vodní nádrž! Spadl mu do ní mobil (ilustrační foto)
Ind nechal vypustit vodní nádrž! Spadl mu do ní mobil (ilustrační foto)  (Autor: HZS Olomouckého kraje)
Aktualizováno -
28. května 2023
10:07
Autor: ČTK - 
27. května 2023
12:12

Úředník v Indii nechal vypustit vodní nádrž, aby našel telefon, který do ní upustil, když si pořizoval selfie. Pracovník hygienické stanice tvrdil, že v přístroji jsou citlivé vládní dokumenty, ale když se po vypumpování dvou milionů litrů vody telefon našel, už nefungoval. Nadřízení ho po obvinění ze zneužití pravomoci dočasně zbavili funkce, napsal server BBC.

Potravinářský inspektor Rameš Višvas řešil svou nehodu s potopeným telefonem krajně neobvykle. Nejprve k nádrži Kherkatta ve státě Čhattísgarh povolal potápěče a když se jim nepodařilo přístroj najít, dal příkaz k vypuštění vodního díla. Nechal tam přivézt čerpadla, která pak několik dní odváděla vodu do blízkých vodních kanálů. Celkem tak z nádrže odčerpal dva miliony litrů vody, které by stačily na zavlažení 600 hektarů polí.

Nakonec jeho snažení po stížnostech zastavil úřad pro vodní zdroje. „Byl zbaven funkce, dokud neskončí vyšetřování. Voda je cenný zdroj a nesmí se s ní takto plýtvat,“ uvedla zástupkyně okresu Kanker Prijanka Šuklaová.

Video  Děsivé video: Při pádu mostu zemřelo přes 130 lidí! Jejich smrt zachytily kamery  - Reuters
Video se připravuje ...

MarekBadatel ( 27. května 2023 23:43 )

No tak co. Zase naprší a přehrada se postupně naplní. Hlavně že má mobilek a jistotu že se nedostal do nepovolaných rukou. Jak by jinak mohl v klidu spát

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud