Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Zataženo, déšť 9°C

Děsivý nález ohořelého těla v seriálu Odznak Vysočina: Pět mrazivě podobných případů z posledních let

 • Autor: jel - 
  24. 4. 2023
  05:00

  V neděli večer TV Nova odvysílala nejnovější díl krimiseriálu Odznak Vysočina. Policejní tým pod vedením kapitánky Skálové (Monika Hilmerová) se tentokrát zabýval mrazivou vraždou mladé ženy. Pachatel její tělo rozřezal a některé části v autě zapálil. Podívejte se na přehled pěti případů z posledních let, které mají společný děsivý znak, kriminalisté našli ohořelé tělo!

 • 1.Tělo vyhazovače ještě doutnalo

  Obžalovaní Jan T., Petr P. a Jan Š. (zprava) u Krajského soudu v Plzni. Obžalovaní Jan T., Petr P. a Jan Š. (zprava) u Krajského soudu v Plzni. | Romana Vébrová

  Případ z roku 2011 se podařilo dostat k soudu až minulý rok. Smrt vyhazovače Antonína S. (†33) byla roky záhadou. Nakonec pomohl Tempus, který loni pozatýkal trojici mužů: Jana Š. (40), Petra P. (41) a Jana T. (41).

  V říjnu roku 2011 našel hajný mezi obcemi Hlinky a Přílezy na Karlovarsku ještě doutnající lidské tělo. Podle obžaloby vylákali Petr P. a Jan T. oběť do autoservisu, kde ho jeden z obžalovaných zastřelil čtyřmi ranami. 

  Poté měla dvojice tělo zabalit do koberce, odvézt k lesu, v příkopu polít benzínem a zapálit. Ohořelou, ještě doutnající mrtvolu našel hajný. „Po činu obdrželi od Jana Š. odměnu, každý ve výši 200 tisíc korun,“ uvedl minulý měsíc u soudu státní zástupce Jakub Kubias. Všichni tři obžalovaní vinu odmítli a tvrdí, že s Antonínem byli přátelé a že mezi sebou neměli konflikt.

  Svědčit proti nim měl muž, který údajně obstaral Petru P. vražednou zbraň. Později měl tomuto muži přebrat partnerku. Všichni zúčastnění se pohybovali v prostředí karlovarských klubů. Trojice skončila ve vazbě, u Krajského soudu v Plzni hrozí obžalovaným až 20 let v base.

 • 2.Polil ji benzínem a zapálil

  Video  Na Děčínsku bylo v lesním porostu nalezeno ohořelé torzo ženy  - Aktu.cz
  Video se připravuje ...

  Počátkem letošního dubna začal soud projednávat také loňskou vraždu. Karel K. (41) čelí obžalobě z toho, že minulý rok v únoru v rodinném domě v Jiříkově napadl svou o devět let starší kamarádku. Měl jí zasadit opakované údery do hlavy, krku i dalších částí těla. Také ji prý rdousil a kopal. Poté oběť odvezl do nedalekého Rumburku na polní cestu a polil ji benzínem. Minimálně jednou se ho nadechla a muž ji potom zapálil. Krátce před vznikem požáru oběť zemřela.

  Karel K. už byl přitom jednou odsouzen za pokus o vraždu, kterým chtěl zamaskovat znásilnění. V roce 2000 byl odsouzen ke 12 letům ve vězení a o devět let později byl podmínečně propuštěn. 

  Se zavražděnou ženou se obžalovaný seznámil asi před dvěma až třemi lety, s jejím partnerem asi před osmi lety. S obětí měl Karel K. podle svých slov poměr.

  V domě obžalovaného podle soudu policie nalezla korálky, které patřily oběti. Na to obžalovaný reagoval slovy, že „policie manipuluje s důkazními prostředky“. Podotkl, že policisté zahájili domovní prohlídku ještě před tím, než přišel domů.

  Nález ohořelého torza ženy policii oznámil kolemjdoucí. Na místo tehdy vyjeli krajští kriminalisté, do vyšetřování se jich zapojilo bezmála 30, povolán byl psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Desítky policistů speciální pořádkové jednotky prohledaly širší okolí. Ženinu totožnost zjistili policisté po několika hodinách. Následně zatkli podezřelého.

 • 3.Studentce vrah uřízl hlavu

  Zavražděnou našli v lese u ohořelého vraku BMW Zavražděnou našli v lese u ohořelého vraku BMW | Repro foto/TV Nova

  Mrazivá vražda se stala v září roku 2021 v bytovém domě v Českých Budějovicích. Sedmadvacetiletému muži vadilo, že jeho sousedka (†21) dělá v bytě hluk. Po krátké hádce ji napadl a zavlekl do svého bytu, kde ji rdousil a utopil. Předtím se oba prakticky neznali. Podle policie byl muž závislý na počítačových hrách a filmech a žil ve svém virtuálním světě. 

  Po vraždě muž tělo odvezl autem do lesa k Protivínu na Písecku. Mrtvé tělo ještě zdevastoval tím, že oddělil hlavu od trupu. Na polní cestě ale s autem zapadl, a proto ho zapálil.

  Požáru si pak všimli lidé z okolí. Obviněný z místa činu odešel pěšky do nedalekých Číčenic, odkud zavolal své matce, která pro něj přijela a odvezla ho do Českých Budějovic. 

  Muž se k činu policii přiznal a pak spáchal v cele sebevraždu, hrozil mu výjimečný trest.

 • 4.Ostatky pálila na zahradě

  Chalupářka Růžena H. (76) rozřezala a spálila manžela na zahradě. U soudu dostala dvanáct let. Chalupářka Růžena H. (76) rozřezala a spálila manžela na zahradě. U soudu dostala dvanáct let. | Reprofoto: CNN Prima News

  Šestasedmdesátiletá Růžena zavraždila svého čtvrtého, o rok staršího manžela loni v srpnu 2021 po patnáctiletém soužití. V chalupě v Heřmanicích u Žandova muže dvakrát udeřila topůrkem od sekery do hlavy, když se k ní po vzájemné rozepři otočil zády. 

  Mrtvému pak oddělila končetiny v kloubech kuchyňským nožem a ostatky několik nocí po sobě pálila v jámě na zahradě. Popel a kosti nanosila v kýblech do nedalekého potoka.

  Policisté ženu obvinili až několik týdnů po vraždě. Do té doby se totiž kryla smyšleným příběhem, že ji manžel opustil kvůli jiné ženě. Poté se ale s pravdou svěřila sousedce, která vše oznámila policii.

  Růžena H. uvedla, že po celou dobu soužití se svým mužem čelila psychickému týrání. „Já už jsem byla zoufalá. Nebyla to žádná zrůdnost,“ svěřila se u soudu žena, které hrozil trest osmnáct let za mřížemi. Nakonec byla seniorka odsouzena k 12 letům ve vězení.

 • 5.Fingovaná nehoda

  Nehodu u Cvikova měl nafingovat manžel zavražděné ženy Nehodu u Cvikova měl nafingovat manžel zavražděné ženy | Reprofoto CNN Prima News

  Ráno 20. října 2021 na silnici mezi vesnicemi Drnovec a Mařeničky u Cvikova objevili záchranáři v nabouraném a ohořelém voze tělo jednačtyřicetileté ženy. Původně se domnívali, že zemřela při nehodě. Policistům se ale podařilo zjistit, že havárii zřejmě nafingoval manžel ženy, aby zamaskoval vraždu partnerky. 

  Podle obžaloby muž svoji ženu ochromil paralyzérem, auto pustil z kopce dolů do lesa, kde narazilo do stromu. V době zapálení vozu žena žila, uhořela za velmi vysokých teplot 800 až 1100 stupňů Celsia. Zemřela tedy velmi trýznivou smrtí.

  Muž popírá, že svou manželku zabil. Několikrát ale změnil popis toho, jak se celá událost stala. Podle něj za její smrtí stojí neznámý vyděrač, soud mu ale neuvěřil.

  „Výpovědi pana obžalovaného byly stále absurdnější a absurdnější. Nic nenapovídalo tomu, že by tady nějaká osoba vyděračem měla být,“ řekla v dubnu u soudu předsedkyně senátu Markéta Navrátilová. Poukázala i na to, že Pavel N. likvidoval důkazy, které mohly vést k identifikaci vyděrače. Například vyhodil telefon manželky a svůj uvedl do továrního nastavení.

 • 6.Galerie:

Jan Kocián ( 24. dubna 2023 13:27 )

KOCIÁN se narodil sice až ve Slezsku, ale hraje tady u mě na Smíchově ve Švandově divadle. Jmenuje se Patrik Děrgel.

Jan Kocián ( 24. dubna 2023 10:46 )

Jedna je Slovenka. Ta druhá je Romka z Brna. A pak je tam samozřejmě kapitán KOCIÁN.

Jan Kocián ( 24. dubna 2023 10:42 )

19. dubna jsem tipoval sledovanost 8. dílu Odznaku Vysočina v neděli 23. dubna na úrovni 1 300 000 diváků. A jak to dopadlo?

Perfektně jsem tipoval! Oficiální číslo sledovanosti je 1 299 000 diváků.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání