Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Oblačno 17°C

Noční drama v Mladé Boleslavi: Střelba na letišti, jeden mrtvý!

Aktualizováno -
17. března 2023
10:31
Autor: VaB - 
17. března 2023
09:20

Policisté na letišti v Mladé Boleslavi zastřelili pachatele, který měl demolovat nejdříve ubytovnu a následně i hangár. Nejprve se ho pokoušeli opakovaně zastavit taserem, ten ale nezafungoval. Museli proto začít střílet. Muž na místě zemřel. 

Policie oznámení o nebezpečném pachateli dostala v noci ze čtvrtka na pátek. Na linku 158 někdo volal s tím, že do Bezděčína autem dorazil muž, zastavil a začal tyčí demolovat ubytovnu a další budovy.

Video  Policisté na letišti v Mladé Boleslavi zastřelili nebezpečného muže.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Když na místo ale dorazila policejní hlídka, už tam šílenec nebyl. Tou dobou se nacházel na nedalekém letišti Mladá Boleslav. „Při příjezdu hlídky k ubytovně se již neznámý muž na místě nenacházel a policisté ho vypátrali v blízkosti objektu letiště, kde poškozoval a demoloval hangáry letiště a jeho další vybavení,“ popsala mluvčí policie Vlasta Suchánková. Podle aktu.cz měl demolovat jak hangár s vrtulníky, tak i restauraci na letišti.

Policisté agresivního muže okamžitě vyzvali, aby svého jednání zanechal. Ten ale nijak nereagoval. „Ti proto použili po dalších zákonných výzvách donucovací prostředky – hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek, taser –, a to i opakovaně, a následně i služební zbraň,“ dodala Suchánková.

Postřelenému muži se snažili pomoci jak policisté, tak zdravotníci, nakonec marně. Policie případ z letiště a ubytovny spojila, vyšetřovat je budou kriminalisté z Mladé Boleslavi. Zákrok a střelbu samotnou bude řešit Generální inspekce bezpečnostních sborů. 

Zákrok policistů prověří Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Mohu potvrdit, že jsme si policejní zákrok provedený na Mladoboleslavsku převzali do prověřování,“ sdělila ČTK mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

piju_Svijany ( 18. března 2023 09:47 )

Dokonale odvedená práce!!! Takhle by měly skončit všichni co se neumí slušně chovat.

idneska ( 18. března 2023 00:15 )

jak milé, děkuji!

trintin ( 17. března 2023 20:17 )

v zakázaném

trintin ( 17. března 2023 20:12 )

Stejný postup mi vyprávěl člen SNB, který po roku 1949 sloužil zakázaném pásmu před hranicemi. Měli rozkaz střílet do nohou ale tak, aby zadržený už nemohl promluvit.

hofl hofl ( 17. března 2023 17:46 )

Nemám pinzetu, řekni si jinde.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání