Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

V nejstřeženější věznici Mírov hořelo: Jeden vězeň skončil v nemocnici

Aktualizováno -
16. března 2023
12:53
Autor: ČTK, inf - 
16. března 2023
12:11

Ve věznici Mírov na Šumpersku ve čtvrtek dopoledne zasahovali hasiči při požáru cely. Byl v ní jeden vězeň, který se nadýchal kouře. Skončil v péči záchranářů, nyní je v šumperské nemocnici.

Podle krajského policejního mluvčí Libora Hejtmana byla situace ve věznici pod kontrolou a nebyla potřeba žádná evakuace. Vyjádření vedení mírovské věznice ČTK zjišťuje. Věznice v Mírově patří k nejstřeženějším v zemi, tresty si zde odpykávají i doživotně odsouzení.

„Mohu potvrdit, že jeden z odsouzených ve věznici Mírov zapálil lůžkoviny a další předměty ve své cele. Ihned po zjištění byl vyveden z cely ven, byla přivolána záchranná služba a hasiči. Do jejich příjezdu byl však požár malého rozsahu uhašen vlastními silami, přesto hasiči nadále odvětrávají prostory,“ řekla ČTK mluvčí Vězeňské služby Prunerová. Motiv činu zatím Vězeňská služba nezveřejnila, škodu dosud nevyčíslila.

Na místě zasahovaly všechny složky záchranářů. „Došlo tam k zahoření v jedné z cel, kde se nacházel jeden vězeň. Nadýchal se toxických plynů z hoření. Nahlášeno jsme měli bezvědomí, nicméně při našem příjezdu byl muž již vytažen z cely a začal se probírat. Kvůli nadýchání toxickými zplodinami mu byl podán kyslík a byl transportován na interní ambulanci do šumperské nemocnice ve stabilním stavu,“ uvedla mluvčí záchranné služby Lucie Mikisková. 

Mluvčí hasičů Lucie Balážová se k události zatím odmítla vyjádřit. Požár v cele věznice potvrdil ČTK také krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Na místě podle něj zasahovali také policisté, situace však byla podle něj pod kontrolou a evakuace vězňů nebyla potřeba. V mírovské věznici kvůli incidentu podle informací ČTK zasedal i krizový štáb. Na Mírově si nyní odpykává trest zhruba 380 lidí.

Video  Jiří Kajínek vypráví, jak utekl z Mírova.  - blesk.cz
Video se připravuje ...

Kazimir1 ( 17. března 2023 07:43 )

Nechat dohořet ...

abelfarao ( 16. března 2023 13:39 )

Myslím, že by hromada lidí uvítala, kdyby to tam vyhořelo celé, včetně vězňů. Ušetřily by se totiž peníze do státní kasy za póvl.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud