Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Dva brutální žraločí útoky během dvou dnů! Chlapec (14) přišel o nohu, žena o ruku

Autor: rix - 
9. března 2023
05:00

Rovnou dva krvelačné útoky žraloků během dvou dnů zažili lidé na brazilské pláži Piedade ve městě Recife. Chlapci zvíře ukouslo kus nohy, zatímco ženě levou paži! Vstup do vody je přitom v této oblasti zakázán. A to právě z důvodu velkého výskytu žraloků a vysokého rizika útoku.

Jako první přišel k ošklivému zranění 5. března teprve čtrnáctiletý školák. Když si byl zaplavat, žralok zaútočil poprvé. Hoch skončil velice špatně. Jakmile se ho lidem podařilo dostat na břeh, zůstali jako opaření. Paryba Brazilci ukousla kus stehna až na kost.

Video  Hocha (14) záchranáři transportovali do nemocnice ve městě Recife.  - Twitter
Video se připravuje ...

Nešťastného hocha záchranáři transportovali do nemocnice ve městě Recife. Tam došlo k dalšímu šoku. Doktoři rozhodli, že zranění je natolik rozsáhlé, že budou muset přikročit k amputaci končetiny.

Zatímco se místní oklepávali ze strašného zážitku, už další den přišel druhý krvelačný útok. Zvíře tentokrát zaútočilo na Kaylanu Freitasovou. I tu tahali z vody místní obyvatelé. Šlo o velmi podobný případ. Tentokrát ale žralok ukousl ženě levou ruku. Z té pak ošklivě prýštila krev.

Také ona musela po urychleném převozu na operační sál. Část paže jí lékaři amputovali. Utrpěla také zranění břicha a nohy, ale podle expertů zůstává při vědomí a její stav je stabilizovaný.

Doktoři byli oběma případy zaskočeni. „Lékařský tým je ohledně nedávných událostí ve střehu,“ svěřil se podle deníku Daily Star médiím lékař Marcelo Alves. Nad případy ale kroutil hlavou. „Máme tu zákon, že koupání v této části není dovoleno, ale ti lidé do vody stejně lezou,“ postěžoval si.

Koupání je na pláži Piedade Beach zakázáno už od roku 2021, a to právě kvůli obrovskému množství žraloků. Lidé zákazu nedbají ani přesto, že je podél pláží rozmístěno na 150 varovných značek. Oblast je považována za nejnebezpečnější místo pro útok žraloků na světě.

krapotkin ( 9. března 2023 11:04 )

Souhlas. Přerostlí "kapři" mají taky hlad a nezavinil to výjímečně Fiala se svojí tlupou zlodějů.

bizon_pepa ( 9. března 2023 09:22 )

No spíš dva trubci, když tam byl vstup zakázán.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání