Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, déšť se sněhem -1°C

Boháče našli zastřeleného brokovnicí! Byznysmen měl na kontě desítky miliard

Boháče našli zastřeleného brokovnicí! Známý finanční magnát měl majetek v hodnotě desítek miliard.
Boháče našli zastřeleného brokovnicí! Známý finanční magnát měl majetek v hodnotě desítek miliard.  (Autor: Profimedia)
Autor: rix - 
24. února 2023
08:58

Finanční magnát a miliardář Thomas H. Lee (†78) spáchal ve čtvrtek sebevraždu. Nalezli ho přímo v jeho kanceláři. Jak se ukázalo, úspěšný byznysmen se zastřelil brokovnicí. Boháč po sobě zanechal pět dětí, ale také mladou ženu Annu. 

Rodina a přátelé jsou z náhlého úmrtí finančníka zdrceni. „Tomovou smrtí jsme velmi zarmouceni,“ uvedl pro deník New York Post rodinný přítel Michael Sitrick. „Svět ho znal jako úspěšného obchodníka, ale my ho znali jako oddaného manžela, otce, dědečka a sourozence. Vždy upřednostňoval potřeby druhých před těmi svými,“ popsal Sitrick. 

Policisté místo události přísně střežili. Pracovníkovi recepce místních kanceláří bylo jen sděleno, že došlo k nouzové situaci. „Vůbec nechtějí, aby do toho prostoru někdo chodil, dokonce ani zaměstnanci budovy,“ sdělil muž. 

Thomas H. Lee v roce 1974 úspěšně absolvoval Harvardovu univerzitu, aby krátce nato založil soukromou investiční společnosti Thomas H. Lee Partners. Tak investoval do oblastí technologií, služeb nebo zdravotnictví. 

V roce 1992 Lee koupil značku Snapple zabývající se potravinami a o dva roky později ji prodal za v přepočtu asi 38 miliard korun. Američan si tak přišel na obrovské peníze. Od roku 2005 ale jeho kariéra zlehka upadala. Lee a jeho dlouholetí partneři ze skupiny Thomas H. Lee Partners se rozešli. 

To ale pro Leeho neznamenalo výraznější pohoršení. V době smrti časopis Forbes odhadl jeho jmění v přepočtu asi na 45 miliard korun. Lee byl otcem pěti dětí. Ty teď přišly o tatínka. Truchlí i jeho sedmadvacetiletá manželka. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Video  O čem se mlčí: Sebevražda - Jak pomoci svým nejbližším?  - Videohub
Video se připravuje ...

 

Jirik-ta ( 24. února 2023 09:22 )

usa náš velký vzor - nedostižný idol.
Vznik a vývoj Ukrajinské krize CZ (contro-tv) (na youtube)

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud