Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Lékařku Jarmilu D. obvinili ze smrti chlapečka (†7): Případ má nečekanou dohru!

Lékařku Jarmilu D. obvinili ze smrti chlapečka (†7): Případ má nečekanou dohru (ilustrační foto)!
Lékařku Jarmilu D. obvinili ze smrti chlapečka (†7): Případ má nečekanou dohru (ilustrační foto)!  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: VaB - 
8. února 2023
17:14

Dlouhých šest let se táhlo vyšetřování smrti tehdy sedmiletého Jeremyho, který zemřel na komplikace spojené se silnou bolestí v krku. Ze smrti dítěte byla obžalována doktorka Jarmila D. (63) společně s jejím kolegou Ashrafem S. (61). Českou lékařku soud nakonec obžaloby zprostil! Lékař musí zaplatit vysokou pokutu.

Pro rodinu Manuela Trübenbacha začala muka v roce 2017. Jeho tehdy sedmiletý syn si stěžoval na silnou bolest v krku. Společně proto odjeli do nemocnice v německém Freibergu, kde ale jeho milovaný syn po pěti dnech zemřel. „Bál se, že se udusí,“ vzpomíná na poslední momenty Manuel. Jeremymu lékaři diagnostikovali mononukleózu.

Začalo soudní kolečko, jež trvalo dlouhých šest let. Podle serveru TN.cz došlo státní zastupitelství k názoru, že pochybila česká lékařka Jarmila D. (63) a její egyptský kolega Ashraf S. (61). Dvojici obvinili ze zabití z nedbalosti, protože prý neudělala potřebná vyšetření.

Státní zástupce Norbert Metzger chtěl původně oba lékaře viny zprostit, z toho byl otec Manuel v šoku. „Jsem zklamaný, že státní zastupitelství požadovalo zproštění obžaloby,“ uvedl tehdy.

Pochybení lékařky se nepotvrdilo a od soudu odešla očištěná. Ashraf S. však ne. Ten podle soudu jednal pozdě, mimo jiné měl rozhodnout o převozu na jednotku intenzivní péče do Drážďan. Stav chlapce měl být alarmující.

Metzger dodal, že se nedá s jistotou říct, zda zanedbání péče mohlo mít za následek Jeremyho smrt. Pediatr Ashraf zřejmě i přesto bude muset zaplatit pokutu asi 350 tisíc korun, rozsudek zatím není pravomocný. Po soudním jednání se ale potkal s otcem chlapečka, se kterým se usmířil. „Objali jsme se a plakali,“ popsal Manuel Trübenbach.

Video  Zákeřný RS virus: Nebezpečný je především pro děti. Proč kvůli němu končí na JIP?  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání