Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Zataženo, déšť 13°C

Terézii (†18) našli mrtvou v Dunaji: Mrazivá slova a výčitky kamarádky

Autor: jel - 
5. února 2023
05:00

Teprve osmnáctiletá Terézia M. minulou sobotu odešla po hádce z bytu svého přítele Nasima v Bratislavě a šla se projít přes Starý most. Pak už ji nikdo neviděl a rozjelo se obrovské pátrání. Všichni doufali, že se dívka najde v pořádku, ale opak byl pravdou. O tři dny později bylo její tělo nalezeno v Dunaji. Zatím není jasné, co se stalo. Kamarádka zesnulé ovšem uvedla, že o dívčině vztahu s Nasimem nic nevěděla. Myslí si, že se měla o Terézii více zajímat.

Terézia přijela na víkend za přítelem do Bratislavy z Topolčan. Po hádce odešla z Nasimova bytu a vydala se do centra města. Tam ji před osmou hodinou večer spatřili svědci, jak telefonuje na chodníku pod Starým mostem a pláče. Mezitím se partnerovi podařilo s Terézií spojit. Dívka mu sdělila, že se nachází u Starého mostu. Když tam však Nasim za pár minut dorazil, na místě našel jen její kabát. Terézia v něm nechala peněženku s doklady a mobilní telefon. Rozjela se velká pátrací akce, která ovšem skončila tragicky.

„Měly jsme být lepší kamarádky“

Ve středu slovenská policie našla v Dunaji mrtvé ženské tělo. Kriminalisté informovali, že byla nařízena pitva a bylo zahájeno trestní stíhání ve věci trestného činu usmrcení. Nasim následně na sociální síti potvrdil, že jde právě o Terezku. Ve smutné zprávě uvedl, že Terézia je po smrti a že všem děkuje za pomoc při pátrání. „Važte si lidí kolem sebe a starejte se o ně, nikdy nevíte, jak rychle je můžete ztratit,“ doplnil na závěr. Zatím není jasné, co se mohlo stát, ale na mostě údajně nejsou žádné zábrany, takže není těžké z něj skočit či spadnout.

Pro Nový Čas nyní promluvila i kamarádka zesnulé. Její slova vyznívají opravdu smutně. Uvedla, že o vztahu Terézie a Nasima neměla vůbec tušení. Partneři byli přitom oba umělecky založení a navštěvovali spolu výstavy. Fotografie z nich zveřejňovali na sociálních sítích. Kamarádky údajně ani nevěděly, že se dívka pohřešuje, zjistily to až z internetu.

„Myslím, že jsme měly být lepší kamarádky, více se zajímat o toho druhého, protože nikdy nevíme, co se mu odehrává v hlavě,“ řekla dívka deníku.

Video  9letý Honzík zmizel beze stopy. Stal se obětí gangu, který obchodoval s dětmi?  - Videohub
Odemknout video

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání