Zatímco paní Dáša chodí na chirurgické oddělení špitálu externě pracovat, pan Lubomír je tady dlouhodobě hospitalizován. Jelikož vyhlídky na jeho propuštění nebyly úplně optimistické, rozhodli zpečetit svůj vztah svatbou přímo v nemocnici. Své ano si řekli počátkem týdne, netradičně v pondělí.

Červená a bílá

„Malou obřadní síní se stala jídelna naší chirurgie,“ uvedla mluvčí Andrea Vojkovská. Nechyběly skleničky na šampaňské, kytice pro nevěstu a skromná, do červené a bílé barvy laděná, výzdoba na dvou stolech přisunutých k sobě.

„Bylo to moc milé. Splnit jedno přání, uskutečnit obřad v nemocničním prostředí. Opět si člověk uvědomí, jak je zdraví a péče o něj nejdůležitější. Mít tu správnou osobu při sobě. Ve zdraví i nemoci,“ řekla staniční sestra Jana Korčeková, která obřad pro snoubence zorganizovala.

Svatby v lese i ve špitále

Přestože lze mít v dnešní době svatbu takřka kdekoli, třeba v lese, na lodi nebo v jeskyni, přece jen patří nemocnice mezi ta nejméně obvyklá místa. Úřady však snoubencům vycházejí vstříc, zdraví občas zradí a termínové listiny jsou nabité.

I zde platí, že při obřadu musí být přítomen oddávající, tedy zástupce obce, města, městské části či obvodu, matrikář a svědci. Svatby uzavřené mimo úředně stanovenou dobu a mimo určenou místnost podléhají správnímu poplatku ve výši 1 000 korun.

VIDEO: Tři královské nevěsty a jejich róby. Která byla nejdražší?

Video
délka: 03:27.76
Video se připravuje ...

Tři královské nevěsty a jejich róby. Která byla nejdražší? Videohub

Fotogalerie
7 fotografií