Vybrat správně svatební místo je nesmírně těžká a zodpovědná disciplína. Měli byste mít jistotu, že svůj den svěřujete do rukou profíků, kteří mají pro případ nouze vždy plán B, ať už se jedná o mokrou variantu obřadu nebo více míst pro hosty, kteří přijeli, i když si mysleli, že nedorazí...

Máme pro vás 10 míst, která okouzlí nejen vás, ale i všechny svatebčany, a kde se budete mít jako v bavlnce.

 

Statek Chefparade

Autor: Chefparade

Staré hospodářské stavení jako ideální místo na svatbu? Za nás určitě ANO! Nachází se v obci Sukorady kousek od Mladé Boleslavi. Nabízí krásnou stodolu, která je obklopená zelení. Ubytování je možné v designových lodních kontejnerech a je tu možnost zábavy pro hosty v podobě školy vaření od mistrů kuchařů z Chefparade.

 

Na Kmíně

Autor: Penzion Na Kmíně

Penzion Na Kmíně se nachází v obci Obříství, co by kamenem dohodil od Prahy. Nabízí stylové ubytování včetně bezbariérového a rovnou dva svatební apartmány, takže nevěsta i ženich mohou mít stylové místo na přípravy. Samozřejmostí je krásná zahrada pro venkovní obřady a veliká stodola s křišťálovými lustry. Součástí je i catering od vyhlášených Street Catering.

 

Video
Video se připravuje ...

Poklad kousek od Prahy. To je nejen svatební místo Na Kmíně. Hobby_Věra Exnerová

 

Statek Heřmanice

Autor: Instagram Statek Heřmanice

Tento statek na Vysočině vlastní architekt, a tak je jasné, že si dal na jeho podobě skutečně záležet. První svatby se zde konaly teprve loni, ale už teď se jedná o jedno z nejoblíbenějších míst! Důvod je jasný. Vkusné ubytování, společenská místnost s kuchyní na ranní společnou snídani a ohromný sad s výhledy do okolní krajiny, ve kterém se může (ale nemusí) konat obřad. Dominantou je prosklená stodola s terasou i velký venkovní bar s posezením pod záplavou romantických světýlek.

 

Vinařství Salabka

Autor: Jakub Hnilica

V pražské Troji je před zraky okolí, ve vinici, ukryta nádherná Salabka s terasou a několika možnostmi, kde svatbu uspořádat. Menší svatby se konají v komorním sále s velkým krbem, pro ty větší si můžete pronajmout celý areál. Na výběr je obřad ve vinici nebo na terase s výhledem do vinic. Bonusem je výborná kuchyně místního šéfkuchaře a možnost zabavit hosty komentovanou prohlídkou s degustací místních vín.

 

Zámek Bon Repos

Autor: www.zamekbonrepos.cz

Rozlehlý areál nedaleko Prahy nabízí to nejlepší jak pro milovníky luxusu, kteří fandí svatbám v honosných sálech, tak pro ty kteří by měli svatbu rádi venku na louce pod vzrostlými stromy. Celý zámecký areál prošel nedávno nákladnou a velmi zdařilou rekonstrukcí.

 

Villa Richter

Autor: www.villarichter.cz/

Přímo v samotném centru Prahy s výhledem Pražský hrad najdete Villu Richter. Nabízí kapacitu až pro 120 hostů a obřad jak ve vinici tak v nádherném klenutém skleníku, který je skvostnou variantou v případě deště nebo chladného počasí.

 

Zikmundov

Autor: Oldřich Hrb fotograf

Moravský Zikmundov je místo, kde čas plyne svým vlastním tempem. Zakládají si zde na individuálním přístupu. Je třeba říct, že toto místo se hodí hlavně pro malé a komorní svatby. Luxusní ubytování a kuchař, který vám uvaří, na co máte zrovna chuť, je už příjemným bonusem. A nejen zimní svatby jistě ocení venkovní koupací sud.

 

Stodola Suška

Autor: Instagram Stodola Suška & Něco modrého

Vymazlenou stodolu naleznete v obci Kravsko nedaleko Znojma. Výhodou je i možnost ubytování v nedalekém areálu Kocanda Kravsko, který ke stodole náleží. Toto místo se vyplatí zeména pro větší veselky. Jen ubytování pojme až 180 svatebčanů.

 

Hodějovický mlýn

Autor: Hodějovický mlýn

V srdci Vysočiny se nachází mlýn s rybníkem a prostředím s nádechem Provence. Samozřejmostí je naprosté soukromí, protože mlýn bude po celý den jen váš. Hodí se pro menší a středně velké svatby. Hosty zabaví možnost půjčení lodičky, pikniku na dece nebo posezení u skleničky prosecca s výhledy do krásné přírody.

 

Farma Kalhov

Autor: www.farmakalhov.cz

Prostor zrenovované farmy jen pro vás? Není problém. Díky rodinné atmosféře a domácím surovinám vás bude čekat nezapomenutelný zážitek v malebné přírodě na Vysočině v naprostém soukromí. Navíc zde nabízí i vlastní dodavatele jako je DJ, koordinátorka nebo fotograf. O vše se postarají za vás.

Více fotek naleznete v naší velké fotogalerii:

Fotogalerie
72 fotografií