Každá nevěsta chce dokonalou svatbu. Trend stodol a vintage ladění přímo vybízí k tomu ušetřit.

„Stačí se projít po bleším trhu a rázem máte téměř zdarma nádoby a podnosy na sladký koutek. Při vyklízení pozůstalostí se pak majitelé zdarma zbavují třeba pravých perských koberců. K jednomu jsem se také takto dostala a moje nevěsty ho milují,“ radí, kde ušetřit svatební koordinátorka Věra.

Fotogalerie
19 fotografií

Květiny

Zkuste oslovit zahrádkáře ve skupinách na sociálních sítích. Spousta z nich má přebytky břečťanu, pivoněk a jiných sezónních rostlinek, které vám rádi darují, nebo prodají doslova za hubičku.

Další možností je obejít okolní pole a louky. Luční kvítí je stálice na výsluní svatebních trendů a jako výzdoba na stoly nikdy nezevšední.

 

Dárky pro hosty

Mnoho nomanželů dává hostům malou pozornost při odchodu místo tradičních výslužek. Nikdy nešlápnete vedle právě s jedlým dárkem. Malé medy, pečené čaje nebo marmelády vykouzlí úsměv hostům na tváři. Stačí je jen doladit pomocí krajky, nebo látky do celkového tématu svatby a je hotovo.

 

Jmenovky

Někdo dává přednost tradičním papírovým jmenovkám, jiné nevěsty nechávají psát jména hostů na různé kameny, či pláty pryskyřice, které si pak hosté odnesou jako vzpomínku. Levnější a krásná varianta je vytvořit jmenovky z listů. Ideální jsou ty, které rychle nevadnou, jako je třeba břečťan.

 

Více tipů najdete v galerii.