Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Dojemné poděkování stařenky (92): Zachránili ji policisté a pozorná vnučka

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Blesk:Karel Janeček)
Autor: yks - 
23. ledna 2023
12:59

Policisté z Obvodního oddělení ve Frýdlantu nad Ostravicí se zachovali jako skuteční profesionálové. Díky jejich zásahu se podařilo zachránit život seniorce (92), která upadla a zůstala na mnoho hodin uvězněná bez pomoci ve svém bytě. Pomohla všímavá vnučka, která měla o babičku obavy. A také díky ní se podařilo paní zachránit. Nejkrásnější odměna pak přišla v podobě telefonátu, v němž stará paní dojemně děkovala strážcům zákona.

Případ, který dojal nejen frýdlantské policisty, se odehrál minulou sobotu, 14. ledna. Obvodní oddělení tehdy obdrželo informace od znepokojené vnučky 92leté paní. Její babička upadla ve vaně a marně volala o pomoc ze svého zamčeného bytu.

Policisté reagovali hned, podařilo se jim zajistit náhradní klíče a babičce v nesnázích pomohli. O týden později, v sobotu, na ně pak čekalo překvapení, když jim zazvonil telefon.

„Dobrý den, vy jste u mě zasahovali v sobotu ráno minulý týden. Já jsem ležela 15 hodin ve vaně. Otvírali jste mi byt a poskytli jste mi záchranu. Moc, moc vám děkuji. To víte, já v takovém stavu jsem byla více mrtvá než živá,“ popsala seniorka s tím, že možná byla i trochu nevrlá.

Operátor paní zdvořile poděkoval za projevená slova uznání. Seniorka pak ocenila i jednání zasahujících policistů. „Pěkný, perfektní přístup. Jste na úrovni, konáte opravdu vynikající práci, za kterou bychom vám celý národ měli být moc vděční,“ uzavřela.

Video  Zmatený senior jel 20 km po dálnici D52 v protiměru.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

dietr ( 23. ledna 2023 15:06 )

Babka si zahrává s osudem

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud