Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Milovnice sériových vrahů ubodala svého přítele 22 ranami nožem: Mrtvolu pak natočila kamarádce

Autor: rc, inf - 
19. ledna 2023
22:10

Dvaadvacet bodných ran zasadila údajně svému příteli Shaye Grovesová. Sedmadvacetiletá máma měla partnera Frankieho Fitzgeralda zavraždit ve spánku. Následně pak vzala svůj telefon a zatelefonovala své kamarádce, jíž přes videohovor řekla: „Sejmula jsem ho.“ Britka byla obdivovatelkou sériových vrahů. Plakáty s notoricky známými kriminálníky si dokonce zarámovala a pověsila na zeď v ložnici.

Z brutální vraždy svého přítele se před soudem ve Winchesteru zpovídá máma Shaye Grovesová. Ta podle obžaloby 17. července ve městě Havant v britském hrabství Hampshire ubodala Frankieho Fitzgeralda. K vraždě došlo v ložnici v jejím domě. Na těle muže vyšetřovatelé objevili dvaadvacet bodných ran.

Brutální vražda

Grovesová prý vlastnila celou sbírku nožů, které měla vystavené v ložnici „na hraní“. Sedmadvacetiletá žena se podle informací britského deníku Daily Mail vyžívala v masochismu a s Fitzgeraldem praktikovali BDSM. Turbulentní vztah nakonec skončil brutální vraždou.

Grovesová měla svého milého ubodat jedním ze svých nožů ve spánku. Následně pak zavolala své kamarádce Vikki Baitupové, s níž se spojila přes videohovor. „Sejmula jsem ho,“ řekla své přítelkyni, načež ukázala zkrvavené tělo Fitzgeralda, který ležel v peřinách na pytli od odpadků. Baitupová ve výpovědi uvedla, že nemohla uvěřit vlastním očím.

Šokující telefonát

Grovesová ale byla prý naprosto v klidu a hihňala se, když jí popisovala, co se v domě odehrálo. „Spal a ona mu vrazila nůž do krku. Spal, nebyla v nebezpečí. Pochopila bych, kdyby ji napadl, ale řekla mi, že spal, a proto se nemohl bránit,“ uvedla Baitupová. „Jsme přátelé, viď?“ měla se zeptat Grovesová své kamarádky na konci šíleného hovoru. Podle pitevní zprávy měl Fitzgerald devatenáct bodných ran v oblasti hrudníku a tři v krku.

Obdivovatelka vrahů

Obžalovaná byla velkou obdivovatelkou sériových vrahů. Zdi její ložnice zdobily plakáty s Tedem Bundym či Jeffreym Dahmerem. Často se dívala na dokumentární seriály a filmy, které vyprávěly o jejich životech a hrůzostrašných činech, jichž se dopustili. Na nožích, které měla ve své sbírce, jsou filmoví vrazi z proslulých hororů - Chucky, Jigsaw a Pennywise. Podle prokurátora u sebe nosila nůž, kdykoliv vyšla večer ven.

Grovesová popírá, že by ho úmyslně zavraždila. Údajně jednala v sebeobraně. U soudu bylo přehráno video, jež zachycuje příjezd policistů na místo činu. Ve videu je slyšet Grovesová, jak říká: „Chtěla jsem vás sama zavolat. Nevím, co se k**va stalo. Je mrtvý. Je v mém pokoji.“ V pokoji, kde leželo tělo, podle policistů zapáchalo bělidlo.

Video  Slovenští policisté vyšetřují smrt ženy v Michalovcích.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud