Čtvrtek 8. června 2023
Svátek slaví Medard, zítra Stanislava
Oblačno, bouřka 21°C

Žena z Kutné Hory uhořela ve vlastním bytě: Za požár zřejmě mohou svíčky

Žena uhořela ve vlastním bytě: Za požár zřejmě mohou svíčky (ilustrace)
Žena uhořela ve vlastním bytě: Za požár zřejmě mohou svíčky (ilustrace)  (Autor: HZS Praha)
Autor: ČTK - 
22. prosince 2022
16:22

Hasiči v noci na čtvrtek vyjížděli k požáru v jednom z bytů v Kutné Hoře. Uvnitř našli majitelku v bezvládném stavu, záchranářům se ji už nepodařilo oživit. Materiální škoda byla vyčíslena na milion korun, požár se s největší pravděpodobností rozšířil od svíček, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

Událost byla hlášena kolem 1:30. Obyvatelé panelového domu cítili na chodbě kouř. Přivolaní hasiči zjistili, že jedny dveře jsou zahřáté, tak je násilím otevřeli. Uvnitř už nehořelo, byt byl ale plný kouře, který se začal okamžitě šířit do celého domu. Hasiči v bytě našli majitelku a tři uhynulé kočky. Záchranáři se ženu snažili oživit, ale marně.

Kvůli kouři, který se šířil z bytu, museli ostatní obyvatelé dům dočasně opustit. „Jednomu člověku se udělalo špatně, ale nemělo to přímou souvislost s požárem. Postarala se o něj zdravotnická záchranná služba,“ uvedl mluvčí.

Podle hasičů byla příčinou požáru neodborná manipulace s otevřeným ohněm. „Vyšetřovatel tam našel svíčky, od nichž se požár pravděpodobně rozšířil,“ dodal Sýkora. Případem se ještě zabývají policisté.

Před Vánoci hasiči pravidelně varují před zvýšeným rizikem vzniku požárů. V předvánočním shonu a při přípravě svátečních pokrmů mohou lidé zapomenout na bezpečnostní pravidla, která jsou spojena s používáním zapálených svíček a otevřeného ohně doma. Právě nedbalost je častou příčinou požárů, ke kterým o svátcích hasiči vyjíždějí.

Video  Při požáru domu s pečovatelskou službou na Semilsku zemřel jeden člověk  - Twitter/HZS Libereckého kraje
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání