Pondělí 17. června 2024
Svátek slaví Adolf, zítra Milan
Oblačno 25°C

Hou, hou, hou, je tu razie! Santa Claus si s pomocnicemi došlápl na drogové dealery

Autor: štt - 
23. prosince 2022
07:59

Peruánští policisté se převlékli za Santu Clause a jeho malé pomocníky. Nešli však předčasně rozdávat dárky, ale zasadit se o zákon. Cílem bylo pozatýkat drogové dealery. Akci proto nazvali po Grinchovi, zelené postavičce, která krade dárky zpod stromečku.

K neobvyklé razii došlo minulý víkend v hlavním městě Limě, informoval Daily Mail. Na otázku, proč se policisté rozhodli k přepadení převléknout, odpověděl šéf týmu David Villanueva následovně: „Jelikož se blíží Vánoce, Santa na ulici nepřitahuje příliš pozornosti.“

Netradiční akci se podařilo zachytit na kameru. Na videu lze vidět skupinu lidí ve vánočních kostýmech, jak nevinně kráčí po ulici. Tenhle Santa ale nechodí do domu potichu komínem, aby nikoho nevzbudil, ale naopak je potřeba všechny postrašit.

Zničehonic jeden ze skřítků vytáhne obří kladivo a vytluče jím dveře. Santa je už připraven s pistolí v ruce a křičí, ať se nikdo nehýbe, nebo bude střílet. Podezřelí chvíli netuší, co se děje, a na Otce Vánoc jen nevěřícně zírají. O vtip, jak se domnívali, však nešlo…

V cele nakonec skončili tři muži a jedna žena. V bytě u nich bylo zabaveno několik tisíc balíčků s kokainem připravených k distribuci. Peru je vedle Kolumbie a Bolívie jedním z největších producentů této drogy na světě.

Video  Peruánští policisté provedli zátah na drogové dealery v maskách Santa Klause.  - Profimedia.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání