Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 21°C

Domácí násilí skončilo zabitím: Důchodce svou ženu ve vaně napadl holí, nakonec ji utopil!

Autor: štt - 
10. prosince 2022
18:17

Západoslovenské město zůstává otřeseno z vraždy třiašedesátileté důchodkyně. Po slovní hádce ji měl zabít její manžel (66), který ženu dlouhodobě týral. Policie muže, jenž byl v minulosti souzen za domácí násilí, na místě zadržela.

Tragédie se odehrála na svátek sv. Mikuláše ve městě Galanta, informoval server noviny.sk. Postarší pár žil v šestém patře panelového domu. Stefan měl ke stáří ztíženou schopnost pohybu. Po bytě chodil pomocí berlí, ale na procházky vyrážel jedině na invalidním vozíku s pomocí své ženy.

Sousedi vyšetřovatelům potvrdili, že hádky mezi Stefanem a Evou byly na denním pořádku. Muž měl dokonce svou ženu mlátit. Obyvatelé domu o všem věděli, jelikož seniorku často potkávali s modřinami.

K vraždě mělo dojít v úterý krátce po páté hodině odpolední. Po hádce se šla Eva vykoupat. Stefan policistům řekl, že ji po delší době objevil, jak bezvládně leží pod vodou. Vyšetřovatelé nicméně muži nechtěli věřit. Stefan byl totiž před třemi lety shledán vinným z trestného činu týrání svěřené a blízké osoby.

„Při ohledání místa činu policie našla na těle oběti stopy po násilí,“ informovala mluvčí policie. Dle vyšetřovatelů za vraždou stojí Stefan, který měl Evu udeřit berlí do hlavy, a tím ji omráčit. Nebohá žena se poté utopila. Záchranáři už jí bohužel nedokázali pomoct a na místě ji prohlásili za mrtvou.

„Soud muži uložil trest odnětí svobody v trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu tří let. Současně mu uložil ochranné psychiatrické ambulantní léčení. Trestní příkaz nabyl právní moci v prosinci 2019,“ uvedla mluvčí okresního soudu k mužově předchozímu zločinu. Zarážející však je, že den před útokem mu měla vypršet zkušební doba. Policie ho zatkla v jeho bytě a odvezla k výslechu.

Důchodce čelí obvinění z trestného činu zabití chráněné osoby. Vzhledem k tomu, že osoba byla v minulosti odsouzena za týrání svěřené osoby a osoby blízké, žádá obžaloba pro obviněného muže vazební stíhání. Od svého zatčení je 66letý Stefan v policejní cele a čeká na rozhodnutí soudu.

Video  Násilník (66) zabil dlouho týranou vlastní ženu (†63).  - noviny.sk
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání