Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Podnikatel Marián při autonehodě schválně zabil expartnerku Irinu (†43)?! Soud rozzuřil jejího syna

Autor: jel - 
3. prosince 2022
13:15

V polovině července došlo mezi slovenskými obcemi Revúca a Muránska Dlhá Lúka k dopravní nehodě, při níž zemřela třiačtyřicetiletá Irina. Její vůz se čelně srazil s autem jejího expartnera. Podnikatel Marián zatím z neznámých příčin přejel do protisměru, nehodu měl údajně způsobit úmyslně. Soud ho ale do vazby nevzal. Syn Iriny promluvil o vážných obavách.

Slovenská Národní kriminální agentura (NAKA) podle webu deníku Plus JEDEN DEŇ obvinila začátkem listopadu Mariána z obzvlášť závažného zločinu úkladné vraždy. Prokurátor Daniel Lipšic podal návrh, aby byl podnikatel stíhán vazebně. Soud ale jeho návrh v pátek neakceptoval.

Podle mluvčí soudu Kataríny Kudjákové soud neshledal důvody pro takzvanou útěkovou vazbu, ve které obviněný skončí, když existují důvodné obavy, že se bude skrývat nebo opustí zemi. Podnikatel by tak měl být stíhán na svobodě. Prokurátor proti rozhodnutí podal stížnost.

Video  Podnikatel Marián měl schválně způsobit dopravní nehodu, při níž zemřela jeho expartnerka Irina.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Sestra podnikatele žije v Itálii

Rozhodnutí se nelíbí ani synovi zesnulé Iriny. „Je to ostuda, nic víc k tomu asi neřeknu. Jeho sestra přitom dlouhodobě žije a pracuje v Itálii, takže určitě není důvod pro útěkovou vazbu,“ řekl rozzlobený Marcus deníku.

K nehodě došlo 14. července. Banskobystrická policie informovala, že sedmačtyřicetiletý řidič přejel z neznámých příčin do protisměru, kde se srazil s jiným autem. „Třiačtyřicetiletá řidička zraněním na místě podlehla. Rodině a blízkým vyjadřujeme upřímnou soustrast,“ uvedli tehdy kriminalisté s tím, že okolnosti nehody vyšetřují.

Marián a Irina měli podle všeho v minulosti tvořit pár, kvůli mužově údajné nevěře se však rozešli. Podnikatel měl ale expartnerku pronásledovat a vyhrožovat jí. Žena se prý nakonec v zoufalství obrátila na policii, den před nehodou měla jít vypovídat. Irinina kamarádka řekla pro TV JOJ, že Irina jí během cesty telefonovala, měla strach a stěžovala si, že se ji bývalý partner snaží vytlačit ze silnice.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání