Čtvrtek 2. února 2023
Svátek slaví Nela, zítra Blažej
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Putin spadl ze schodů? Domácí nehoda v moskevské rezidenci vyvolala další spekulace o jeho zdraví

Autor: man, swp - 
3. prosince 2022
08:35

Ačkoliv se ruský prezident Vladimir Putin (70) obklopuje na každém kroku zástupy bodyguardů, ani ti ho ve středu večer neochránili před pádem ze schodů. Ten se mu podle serveru Daily Mail přihodil přímo u něj doma.

Ruský vůdce Vladimir Putin spadl z pěti schodů dolů a nakonec se ještě skutálel z dalších dvou ve svém moskevském domě. Ostrý náraz způsobil, že se Putin „nedobrovolně vyprázdnil“ z důvodu rakoviny gastrointestinálního traktu.

Alespoň to tvrdí zdroj na Telegramu, který cituje i britský server Daily Mail. Za únikem informace by měl stát jeden z osobních strážců.

„Tři bezpečnostní důstojníci pomohli prezidentovi dostat se na nejbližší pohovku a zavolali lékaře, kteří mají v rezidenci službu,“ uvedl zdroj na sociální síti.

Lékaři na místě byli do několika minut. Než ale mohli prezidenta vyšetřit, museli ho nejdříve přemístit do koupelny, kde ho pomohli umýt. Pád sice odnesla jen naražená kostrč a modřiny kolem měkkých tkání, bezpečnostní složky i tak podle zdroje na Telegramu vyšetřují, co za pádem stojí.

„I doma nosí speciální boty s protiskluzovou úpravou a schody v jeho rezidenci jsou považovány za bezpečné,“ uvádí zpráva. Hned další den byl přitom Putin na obhlídce laboratoře vyfocen bez viditelných zranění.

14:57
2. 2. 2023

Státy Evropské unie formálně schválily uvolnění v pořadí sedmé platby 500 milionů eur (11,9 miliardy korun) za zbraně pro Ukrajinu, na které se dohodli minulé pondělí unijní ministři zahraničí. Dalších 45 milionů eur poskytne EU na výcvik ukrajinských vojáků. Oznámila to dnes Rada EU.

14:28
2. 2. 2023

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přijela do Kyjeva. Setkala se zde s Volodymyrem Zelenským.

14:25
2. 2. 2023

Polský prezident Andrzej Duda dnes prohlásil, že je připraven postavit železnou oponu až do mraků, pokud za východní hranicí bude agresivní stát prahnoucí zabíjet a zotročovat své sousedy. Učinil tak v narážce Rusko, které téměř před rokem napadlo Ukrajinu, informovala agentura PAP. Duda se v Rize se svým lotyšským protějškem Egilsem Levitsem zúčastnil debaty s experty věnované bezpečnostním otázkám.

„Jsem připraven na to, že železná opona bude znovu spuštěna, pokud budeme mít za východní hranicí co do činění s agresivním státem, který chce zabíjet své sousedy, zabrat jejich území a odebrat jim svobodu. To já jsem připraven postavit železnou oponu až do mraků, jen abychom si je udrželi daleko od nás,“ prohlásil Duda. Učinil tak podle agentury PAP v reakci na výzvy, aby nepřipustil spuštění nové železné opony, která za takzvané studené války rozdělovala západ a východ Evropy.

Kompletní online

Video  Putin jako kůl v plotě: Nechali ho potupně dlouze čekat na erdogana  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa