Neděle 29. ledna 2023
Svátek slaví Zdislava, zítra Robin
Oblačno -1°C

Hasič Honza (†39) zemřel při požáru v Novém Boru: Byl to hrdina! Pomáhal v Českém Švýcarsku i po řádění tornáda

Autor: jel - 
4. prosince 2022
15:23

Ve středu došlo v Arnultovicích u Nového Boru k požáru, který měl zcela tragické následky. Na zasahujícího dobrovolného hasiče Jana se zřítil strop. Přes veškerou snahu záchranářů bohužel zemřel. V troskách se pak našlo ještě jedno tělo, zřejmě patří třiasedmdesátiletému majiteli roubeného domu. Zesnulého Jana blízcí popisují jako člověka, jenž nikdy neváhal a pomáhal druhým. Podílel se i na hašení Českého Švýcarska a pomáhal lidem v obcích zasažených tornádem. Pro rodinu se chystá sbírka.

Dobrovolný hasič Jan patřil k SDH Skalice u České Lípy. Před zbrojnicí už vzniklo pietní místo a vlaje na ní černá vlajka. Jan prožil celý život právě ve Skalici a jeho smrt hluboce zasáhla celou obci. Kvůli tragédii byla pochopitelně zrušena mikulášská akce pořádaná právě hasiči společně s obcí.

Smrt Jana je pro všechny velkou ztrátou. Blízcí na něj vzpomínají jako na dobrého člověka, který byl vždy ochoten pomoci. Letos v létě například pomáhal při hašení obrovského požáru v Českém Švýcarsku. Ten byl pro všechny hasiče obrovsky náročný a stál je mnoho sil. Minulý rok zase pomáhal v moravských obcích zasažených tornádem.

Chystá se sbírka

„Je to pro nás obrovská ztráta, protože odešel člen hasičského sboru, jeden z velitelů, opravdu velice inteligentní a slušný člověk,“ řekl CNN Prima News velitel SDH Skalice u České Lípy Jiří Havner. 

Jan měl celý život před sebou, letos se oženil a s manželkou čekali první dítě. Těhotná žena má ještě dceru a zůstala teď na vše sama. „Opravdu největší tragédie je to pro rodinu, chtěl bych jim vyjádřit nejhlubší lítost. Budeme se jim snažit co nejvíce pomoci,“ sdělil ve středu České televizi starosta Skalice u České Lípy Jiří Löffelmann.

KSH Libereckého kraje ve spolupráci s obcí Skalice u České Lípy připravuje veřejnou sbírku pro rodinu zesnulého Jana. Löffelmnn uvedl, že bude zřízen transparentní účet, kam může každý přispět.

Video  Boj s požárem v Českém Švýcarsku (30.7.2022)  - HZS ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání