Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Potyčka v Mohelnici skončila smrtí: Policisté případ vyšetřují jako vraždu!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: ČTK - 
30. listopadu 2022
21:27

Případ napadení sedmadvacetiletého muže, kterého jiný muž v polovině listopadu pobodal na parkovišti u obchodního domu v Mohelnici na Šumpersku, vyšetřují policisté již jako vraždu.

Vážně zraněný muž po dvou týdnech v nemocnici zemřel, řekl ve středu novinářům šéf olomouckého odboru obecné kriminality Jan Lisický. Dvaadvacetiletého podezřelého policie zadržela vzápětí, původně byl obviněn z pokusu o vraždu. Hrozí mu až 18 let vězení, je ve vazbě.

Potyčka u obchodního domu v Nádražní ulici se stala 12. listopadu. Na místě zůstal pobodaný sedmadvacetiletý muž, který skončil v kritickém stavu ve Fakultní nemocnici v Olomouci. „Poškozený v nemocnici 14 dní bojoval o život, lékaři mu od začátku nedávali velké šance. Nakonec bohužel zemřel,“ uvedl Lisický. Motivem činu byl podle kriminalistů dluh z minulosti, spor vzápětí eskaloval ve fyzický konflikt, při němž útočník vytáhl nůž.

Na Šumpersku šlo o čtvrtý případ tohoto druhu, který zde kriminalisté za poslední měsíc vyšetřovali. Na konci října zavraždila v obci na Šumpersku podle kriminalistů svého měsíčního syna šestadvacetiletá žena, ve stejný týden v bytovém domě ve Velkých Losinách ubodal svého o rok mladšího kamaráda osmnáctiletý muž. Při běsnícím útoku jej dvakrát postřelili policisté do ruky, útočník při transportu do nemocnice zemřel. Příčinou jeho smrti byla těžká intoxikace omamnými a psychotropními látkami, řekl ve středu novinářům šéf odboru.

Na začátku listopadu obvinila policie devatenáctiletého muže z pokusu o dvojnásobnou vraždu seniorů v Postřelmově na Šumpersku. Šlo o vnuka jednoho z napadených. Oba muže napadl 2. listopadu a vojenským nožem jim způsobil bodnořezná poranění. Dvaasedmdesátiletý dědeček skončil s těžkými zraněními rovněž v olomoucké fakultní nemocnici, útočník jej třikrát zasáhl do krku a obličeje. „Muž byl již propuštěn do domácí péče,“ doplnil Lisický. Pětašedesátiletý soused utrpěl větší počet bodnořezných poranění, která však nezasáhlá měkké tkáně. Rány byly i u něj razantní, jedna z nich zlomila lebeční kost, uvedl Lisický.

Poslední případy ze Šumperska významně zasáhly do statistik násilných trestných činů, v Olomouckém kraji jde letos o jedenáctou vraždu či pokus o ni. Loni kriminalisté vyšetřovali za celý rok tři vraždy a šest pokusů o vraždu.

Video  Záběry ze zadržení podezřelého z vraždy (22. listopadu 2022)  - Policie České republiky
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání