Neděle 14. dubna 2024
Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie
Oblačno 23°C

Z bankéřky se stala mafiánka: Sympatická Britka si přišla na miliony!

Autor: rix - 
30. listopadu 2022
18:37

Britská policie si došlápla na bankéřku Szenm Asgharovou a jejího přítele Rashida Hussaina. Oba byli zapojeni do obřího drogového zločinu v okolí města Rochdale. Svou činností a prodejem opiátů si přišli na miliony korun a žili si na vysoké noze. Past ale sklapla a na první pohled sympatická bankéřka bude mít se svým partnerem o čem přemýšlet ve vězení.

Jak uvedla manchesterská policie, dvojice si díky nezákonnému podnikání žila doslova pohádkovým životem. Pachatelé bydleli v domě za desítky milionů korun v Bamfordu. Tam také vyřizovali všechny drogové objednávky. Policisté u nich nalezli pečlivě vedený seznam dlužníků. Detektivové z domu Hussaina a Asgharové zabavili množství peněz, drahé hodinky nebo značkové oblečení.

Aby také ne, dvojice byla podle deníku Daily Mail za šest týdnů schopná vydělat nelegální činností skoro milion korun. Jejich drogy doslova zaplavily britské ulice.

„Podívej se na ty vydělané prachy,“ chlubil se Hussain ještě před zatčením své partnerce. Past ale sklapla. Soudce poslal oba drogové dealery v pátek do vězení. Kladl jim za vinu, že byli součástí organizovaného gangu specializujícího se na prodej drog. Oba teď budou mít o čem přemýšlet ve vězení. Asgharová si odsedí tři roky a Hussain sedm a půl let.

Asgharová potvrdila policii, že byla ve vztahu s Hussainem dva roky, a uvedla, že dříve pracovala v bankovnictví. S Hussainem se na nelegální činnosti podle jejích slov podílela, protože od něho dostávala výhrůžky. „Asgharová jasně těžila z tohoto nezákonného podnikání, vlastnila velké množství hotovosti, značkové zboží, sama převzala obchod s drogami poté, co byl Hussain poslán do vazby,“ uvedl k případu detektiv Gabe Gibson.

„Lidé jako Hussain a Asgharová nejsou v ulicích Rochdale žádoucí, stejně jako další známí jedinci, které při dopadení čeká podobný osud. Naše práce v Rochdale pokračuje a buďte si jisti, že splníme svůj závazek vůči komunitě neúnavně pronásledovat ty, kdo se zabývají obchodováním s drogami,“ dodal Gibson.

Video  Velký zásah proti zločinecké organizaci, policie zatkla 44 lidí z 10 zemí, včetně Česka.  - Europol
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání