Středa 1. února 2023
Svátek slaví Hynek, zítra Nela
Zataženo, sněžení 4°C

Policie hledá lupiče z Velké Bíteše: Měl dvě zbraně, z jedné vystřelil

Aktualizováno -
28. listopadu 2022
16:04
Autor: ČTK, VaB, inf - 
28. listopadu 2022
15:07

Policie hledá muže, který ve čtvrtek ráno přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši na Žďársku. Po obsluze požadoval vydání hotovosti. Mířil dvěma zbraněmi, z jedné vystřelil, nikoho nezranil. Policie žádá veřejnost o pomoc při určení totožnosti lupiče, nikdo by se ho ale neměl snažit zastavit, může být ozbrojený. 

„Po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti. Z jedné střelné zbraně v prostoru čerpací stanice vystřelil. V prodejně se v době přepadení nacházel kromě obsluhy ještě jeden člověk. Při přepadení nebyl nikdo zraněn,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Útočník byl vysoký asi 180 centimetrů, byl oblečený v černé maskáčové bundě a modrých džínách, na nohách měl bílé sportovní boty a na hlavě šedou čepici s kšiltem, přes ní měl ještě kapuci. „Obličej si maskoval nasazeným tmavým respirátorem. Na rukou měl oblečené rukavice modré barvy s výrazným bílým nápisem. Po loupeži z místa utekl, ale není vyloučeno, že mohl mít někde v blízkosti čerpací stanice zaparkované vozidlo, se kterým pak odjel,“ uvedla Čírtková.

Čerpací stanici v Hybešově ulici přepadl lupič ráno před půl sedmou. Policie do pátrání po něm nasadila i leteckou službu. Kvůli tomu, že je Velká Bíteš blízko dálnice, informovala i policisty v sousedních krajích. Nyní prosí o pomoc veřejnost, mimo jiné řidiče, kteří mají palubní kamery a projížděli v době přepadení po silnici II/395 kolem čerpací stanice. Mohou se jí přihlásit na lince 158.

Video  Pachatel loupežného přepadení ve Velké Bíteši. Měl dvě zbraně, z jedné vystřelil.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání