Pátek 24. března 2023
Svátek slaví Gabriel, zítra Marián
Zataženo, déšť 16°C

Podcast: Soňa (†31) zmizela z diskotéky. Její tělo našli nahé v řece, stál za její vraždou manžel?

Video se připravuje ...
Autor: jel - 
28. listopadu 2022
05:00

Jednatřicetiletá Soňa Illeová pocházela z malé obce Radouňky. Dne 19. prosince 2008 byla na podnikovém vánočním večírku a poté se s kolegy vydala do klubu v Jindřichově Hradci. Její tělo našel o několik měsíců později rybář v řece Nežárce. Soňa byla nahá, měla ruce spoutané lepící páskou, před smrtí byla škrcená a prý byla znásilněná. Na to, co se jí stalo, kriminalisté nikdy nepřišli.

Soňa šla s kolegy po pracovním večírku do jindřichohradeckého Paradise Clubu. Před půlnocí ještě zavolala svému manželovi, že se dobře baví a dorazí domů později. V klubu byla naposledy viděna o půl 2 ráno, odešla z něj bez osobních věcí a dokonce i bez bundy.

Pak byla údajně ještě kolem půl čtvrté ráno viděna v nedalekém parku. Následně se po ní slehla zem. Její manžel Karel se druhý den obrátil na policii s tím, že se Soňa nevrátila domů. Rozjela se velká pátrací akce, která bohužel nebyla úspěšná. Její muž pátral i na vlastní pěst.

Sonino tělo nalezl 1. března následujícího roku rybář v řece Nežárce. Byla nahá, měla spoutané ruce za zády izolepou a před smrtí byla prý škrcena a asi i znásilněna. Kriminalisté vyslechli majitele chatové oblasti, rekreanty, rybáře, cyklisty nebo myslivce, ale všechno bez úspěchu. Rodina Soni vypsala odměnu pro kohokoli, kdo poskytne informace vedoucí k dopadení vraha. Později policie odebrala mnoho lidem vzorky DNA. Ani to bohužel k ničemu.

Někteří členové Soniny rodiny se domnívají a věří tomu, že za smrt mladé ženy může její muž Karel. S touto verzí pracovala od počátku i policie. Pro tuto verzi ovšem nejsou žádné důkazy, což před lety přiznal i Sonin bratr.

Více o tomto podivném případu, který zůstal dodnes nevyřešen, se dozvíte v bonusovém pořadu Za katrem. Ten si pro vás připravily moderátorky Insta Crime Podcastu Tereza a Petra. Pořad Za katrem vychází každé druhé pondělí a nově se bude každý díl věnovat právě nevyřešeným případům, jedná se o neobjasněné vraždy, podezřelá úmrtí i zmizení.

Video  Za katrem: Soňa (†31) zmizela z diskotéky. Její tělo našli nahé v řece  - Jedlička Čebotareva
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání