Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Napadení dívky (11) či hromadná bitka v Liberci: Policisté se rozhodli zakročit proti agresi mezi dětmi!

Autor: rc, inf - 
26. listopadu 2022
15:21

Několik českých měst v poslední době zažilo brutální násilí mezi dětmi a mládeží. V Táboře skupinka dívek napadla teprve jedenáctiletou slečnu, kterou svalily na zem a tvrdě zkopaly! V Liberci se zase strhla potyčka mezi gangem mladistvých, který údajně napadl dvě děti, a v Přerově skončila v nemocnici třináctiletá dívka, kterou napadla skupinka jejích vrstevnic. Policisté se na projevy agrese mezi mladistvými rozhodli zaměřit a společně s youtuberem a influencerem Janem Hankem natočili video, v němž upozorňují na tzv. HappySlapping.

Několik měst v České republice v poslední době hlásilo šokující projevy násilí mezi dětmi a mladistvými. V jihočeském Táboře utrpěla mnohočetná zranění a psychické trauma teprve jedenáctiletá dívka. Podle informací Deníku ji napadla skupinka několika dívek, které ji svalily na zem a začaly do ní kopat.

Ovšem to není jediný případ napadení, za kterým v poslední době stojí dospívající osoby. Policisté uvedli, že v nočních hodinách z 26. na 27. října se také v Táboře odehrál další otřesný případ u autobusové zastávky Pražské sídliště, kde došlo k loupežnému přepadení podnapilého muže.

„Dle dosavadního šetření se mělo jednat o skupinku nejméně tří mladíků, kteří po poškozeném nejprve požadovali cigarety a peníze, které jim odmítl dát," uvedla mluvčí Lenka Pokorná v tiskové zprávě s tím, že ho mladíci napadli a okradli. 

Na incident se rozhodli policisté reagovat a 27. října vyšli do ulic města. Zaměřili se na místa, kde se nejčastěji srocují skupinky mladých lidí.  

Video  Gang mladých teenagerů napadl v Liberci děti.  - Facebook/Ivan Langr
Video se připravuje ...

Liberec i Přerov

Tábor však není jediným městem, které se potýká s problémy s násilím mezi mladistvými. Sociální sítě obletělo video, které sdílel i náměstek libereckého primátora Ivan Langr. „Pozor! Gang mladých terorizuje a mlátí děti! Gang mladých teenagerů (cca 15 – 16 let) si vybírá z řad obdobně starých dětí své oběti a surově je mlátí," uvedl Langr. „V krátkém prostřihu vidět včerejší hon na dvě oběti a jejich velmi brutální napadení," napsal do popisku videa a dodal, že se vše odehrálo u Severočeského muzea. 

Naopak v Přerově v nemocnici skončila teprve třináctiletá dívka. V ulici Šířava měly holčičku napadnout dvě děvčata, kterým bylo 12 až 16 let.  Podle Přerovského deníku dívka z místa ještě odešla do nedalekého obchodního centra, odkud ji ale odvedla záchranná služba.  

HappySlapping

Policisté oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se rozhodli na události v Česku reagovat. Síly spojili se známým influencerem a youtuberem Janem Hankem z Jihlavy a natočili s ním video na téma „HappySlappingu", což v překladu znamená  „uspokojivé facky". „Jedná se o jakýsi novodobý trend mladé generace spočívající ve fyzickém napadání," uvedl v prohlášení koordinátor prevence kriminality Martin Hron. Agresor či skupinka agresorů si vytipují oběť, která může být čistě náhodná a napadnou ji. Celý incident si přitom nahrávají na mobil a video pak sdílí na sociálních sítích. 

Video, které policisté natočili ve spolupráci s influencerem, má za cíl upozornit na tuto problematiku a mělo by oslovit zejména mladé lidi. Na svém profilu na YouTube jej sdílí právě Hanko, který uvedl, že HappySlapping funguje na stejných principech jako šikana či kyberšikana. „Je to právě prostor internetu, který v případě happy slappingu násobí důsledek jednání, které z prvopočátku může působit jako sranda, avšak může také končit tragicky pro oběť i pro útočníky,“ uvedl.

UFO1 ( 27. listopadu 2022 04:45 )

Jsou ubohý,mobily jsou problém, agresivitě se nelze divit, prožívají období covidu, války a hlavně debil nosti ve školství, to by nevydržel ani dospělý!

olympic ( 26. listopadu 2022 22:25 )

Co na to Romea?

modrosvazak ( 26. listopadu 2022 18:34 )

To je ta dnešní neoliberální mobilová telefonní generace a bude hůř!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání