Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Cyklistka narazila hlavou do stromu a vážně se zranila: Život jí zřejmě zachránila přilba!

Cyklistka při pádu narazila hlavou do stromu: Život jí zachránila přilba!
Cyklistka při pádu narazila hlavou do stromu: Život jí zachránila přilba!  (Autor: Horská služba ČR)
Autor: jel - 
31. srpna 2022
10:48

Na trailové trati na Dolní Moravě o víkendu spadla mladá cyklistka z kola a narazila hlavou do stromu. Život jí nejspíš zachránila přilba. Svědkyní nehody byla zdravotní sestra, která vážně zraněné poskytla nezbytnou první pomoc ještě před příjezdem horské služby. 

O případu informovala Horská záchranná služba na sociální síti. Mladá žena měla velké štěstí, že měla na hlavě přilbu. Bez ní by totiž náraz mohl dopadnout mnohem hůře.

Po nehodě svědci přivolali pomoc aplikací Záchranka. Zdravotní sestra, která byla na místě přítomná, poskytla zraněné první pomoc. „Horská služba byla na místě během chvíle. Nejdřív museli záchranáři autem a posledních 150 metrů běželi s nosítky. Zraněná žena byla při vědomí, ale měla vážný úraz hlavy,“ popsala HS celou událost. 

Po ošetření cyklistku do nemocnice transportoval vrtulník. Horští záchranáři poděkovali zdravotní sestře za rychlou a obětavou pomoc a mladou ženu pochválili, že měla během cyklovýletu na sobě přilbu. „Dávejte na sebe na horách pozor,“ apelovali na závěr.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud