Sobota 8. října 2022
Svátek slaví Věra, zítra Štefan / Sára
Polojasno 19°C

Paraglidista spadl do nepřístupného terénu v Beskydech: Záchranáři se k němu museli spustit z vrtulníku

Autor: jel - 
11. srpna 2022
12:53

Paraglidistovi se v úterý při letu nad Beskydami vyfouklo křídlo a zřítil se do nepřístupného terénu. Jeho pád naštěstí zbrzdil vysoký porost. Díky aplikaci Záchranka měli zdravotníci jeho přesnou polohu. Ke zraněnému se museli spustit z vrtulníku. 

Muž v úterý odstartoval z Javorového vrchu v Beskydech. Mezi Radhoští a Dolní Bečvou ovšem přišly nečekané komplikace. Paraglidistovi se vyfouklo křídlo a zřítil se do nepřístupného terénu. V místě byl naštěstí mladý asi tři metry vysoký porost, který jeho pád zbrzdil.

„Horské službě přišla výzva přesně v 16:36. Pomocí aplikace Záchranka si pomoc zavolal přímo zraněný paraglidista,“ uvedli na svých stránkách horští záchranáři. Díky aplikaci měli přesnou polohu zraněného a věděli, že jde o špatně přístupné místo. Do akce proto musel vrtulník. 

Paraglidista si poranil páteř

„Dispečink ZZS hned povolal stroj LZS z Ostravy. Ten za pár minut vyzvedl horského záchranáře na Pustevnách a za chvilku on i lékař záchranky byli spuštěni pomocí palubního jeřábu ke zraněnému,“ popsala HS průběh zásahu.

Paraglidista měl poraněnou páteř a řadu tržných ran. Zdravotníci ho ošetřili a podali mu utišující léky. Poté ho ve vakuové matraci v podvěsu vrtulníku transportovali na místo, kde bylo možné přistát a tam ho naložili na palubu a převezli do nemocnice. 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání