Sobota 8. října 2022
Svátek slaví Věra, zítra Štefan / Sára
Polojasno 19°C

Neštěstí v Otrokovicích: Mládě čápa si po přistání zlámalo nohy, léčba už nebyla možná

Autor: VaB - 
12. srpna 2022
11:20

Mládě čápa si u Otrokovic zlomilo nohy a zůstalo ležet na rozpálené střeše panelového domu. Na pomoc mu vyjela jednotka hasičů, zvířecí záchranář ale musel konstatovat, že zranění jsou natolik vážná, že čáp nepřežije…

Ležícího čápa na rozpálené střeše paneláku si všimla obyvatelka Kvítkovic u Otrokovic, která neváhala a zavolala hasičům. Ti pak na místě zjistili, že si mládě zlomilo obě nohy. Vysílený pak přistál na první ploše, kterou zahlédl.

„Mladého čápa jsme odchytili do síťky a převezli ho do chládku naší stanice v Otrokovicích. Dále jsme vyrozuměli Záchrannou stanici volně žijících živočichů v Buchlovicích. Její pracovníci přislíbili, že si pro čápa přijedou,“ popsali hasiči.

Specialisté ze záchranné stanice nakonec museli konstatovat, že jsou zranění tak vážná, že další léčba není možná. „Svět tak přišel o krásné stvoření, jehož existence je spojena s mytickým posláním donášky dětí,“ dodávají.

Hasičům se většinou zvířata podaří zachránit, smutných příběhů naštěstí moc nemají. „Bohužel se však občas stane, že zdravotní stav zachráněného není dobrý. Možná léčba by určitě život prodloužila, ale zachráněný by ve volné přírodě chřadl a nakonec uhynul,“ zakončují.

Video  Podstatné úkony první pomoci  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání