Sobota 8. října 2022
Svátek slaví Věra, zítra Štefan / Sára
Polojasno 19°C

Růženka (†77) zemřela při požáru paneláku: Uhořela před očima sousedů!

Autor: rc - 
11. srpna 2022
12:46

Obrovská tragédie se stala ve slovenském Veľkém Krtíši. V jednom z tamních panelových domů začalo hořet. Plameny se začaly šířit z bytu ve čtvrtém poschodí a obyvatelé začali vybíhat ven do bezpečí. V bytě ale zůstala Růženka (†77), která stála na balkoně a volala o pomoc. Snažilo se jí pomoci několik svědků, ale marně.

Požár vypukl ve čtvrtém poschodí panelového domu. Plameny se začaly rychle šířit a z paneláku bylo evakuováno několik rodin. V jednom z bytů ale zůstala 77letá seniorka Růženka.

Svědci požáru popsali strašlivou chvíli, kdy sedmasedmdesátiletá žena stála na balkoně a volala o pomoc. Ženě se snažili z ohnivého pekla pomoci sousedé. Do bytu se ale skrz šlehající plameny a dým nemohli dostat.

„Viděla jsem Růženku. Zaživa hořela. V plamenech stála na balkoně. Nemohla jsem jí pomoci,“ uvedla pro TV Joj sousedka ženy. Seniorku viděli i další svědci. „Viděli jsme, jak stojí ta starší paní na balkoně, křičela o pomoc,“ uvedl svědek. „Ty plameny se začaly víc šířit a začala hořet celá,“ popsal otřesné chvíle. „Jen jsem viděla, že spadla. Pak už jen strašný kouř, oheň,“ dodala svědkyně.

Při požáru šest lidí utrpělo zranění, sedmasedmdesátiletou ženu se zachránit nepodařilo. „V důsledku vzniku požáru došlo k usmrcení jedné osoby,“ uvedl ředitel hasičů Radoslav Bukov. „Růženko, je mi to velmi líto, byla jsi žena s velkým srdíčkem a velkou dobrotou, nezapomenu na tebe,“ napsala podle Nového Času na sociální síti Helena, známá zesnulé důchodkyně.

Video  Při požáru ve Veľkém Krtíši zemřela stařenka (†77). Svědci uvedli, že stála na balkoně a volala o pomoc.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

fionora ( 11. srpna 2022 18:56 )

Stařenka, to snad není pravda. Upřímnou soustrast.

baronessa ( 11. srpna 2022 16:49 )

Souhlasím. Upřímnou soustrast rodině a více rozumu a empatie autorovi příspěvku.

Uživatel_5512061 ( 11. srpna 2022 15:23 )

Článek zjevně psalo neuctivé hovado

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání