Úterý 27. září 2022
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 13°C

Dva bratry při orkánu zabil strom: Záchranář Jirka popsal dramatický výjezd, kdy musel zachraňovat i kolegyni

Autor: jel - 
14. srpna 2022
16:04

Záchranář Jirka připomněl dramatický výjezd během orkánu. V topolové aleji spadl na auto strom. Když zdravotníci dorazili na místo, zásah jim značně komplikoval silný vítr. Kolem nich létaly věci a oni museli postupovat opravdu obezřetně. Jiný padající strom jen o vlásek minul Jirkovu kolegyni. Událost bohužel skončila tragicky, dvěma bratrům ve voze už pomoci nedokázali.

Smutný příběh zveřejnili na sociálních sítích středočeští záchranáři v rámci pravidelné rubriky „Z historie našich výjezdů“. Osudný den vál opravdu silný vítr. Kolem osmé hodiny dostali záchranáři zprávu, že na auto spadl strom. 

„Rychle jsme sedli do sanitky a jeli. Už cesta byla náročná, nemohl jsem jet moc rychle, silný vítr se opíral do sanitky, vzduchem létaly nejrůznější předměty,“ popsal jeden ze zdravotníků, Jirka.

Strom jen těsně minul záchranářku!

Na místě byla situace ještě horší. Hned, jak vystoupili, kolem Jirky prolétl kus billboardu. I dostat se k autu, na které spadl strom bylo těžké. „Když jsme se k němu dostali, naskytl se nám hrůzný pohled. Uvnitř byli dva muži, na první pohled bylo jasné, že už nebude v našich silách jim pomoci,“ řekl záchranář.

Na pomoc museli přivolat hasiče, protože mrtvé sami z vozu dostat nedokázali. Strom se pokusil z auta odstranit i muž pracující v nedaleké firmě. Vysokozdvižný vozík však s mohutným topolem ani nehnul. Všude kolem navíc stále vál silný vítr.

„Najednou jsem slyšel praskání. Podíval jsem se nahoru a všiml jsem si, že se odlamuje další část stromu. Zakřičel jsem: ‚Pozor!‘ a ještě jsem stihnul chytit kolegyni za rukáv a odtáhnout ji. Na zem dopadla koruna stromu,“ uzavřel Jirka smutný příběh s tím, že příroda je skutečně mocná. 

V galerii najdete také fotografie toho, jakou spoušť dokázal silný vítr v Česku v minulosti způsobit

Video  Pražští hasiči odstraňují následky silného větru, který se prohnal republikou. (17. únor 2022)  - HZS Praha
Video se připravuje ...

.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání