Úterý 4. října 2022
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 16°C

Velbloud v českém cirkusu nezabíjel: Principál objasnil smrt ošetřovatele Iva (†59), přejela ho kolegyně

Autor: rc - 
8. srpna 2022
12:23

Slovenští záchranáři v pátek zasahovali ve Stropkově, kde se během svého turné zastavil český Cirkus Aleš. Podle prvotních informací tam měl ošetřovatele Iva (†59) napadnout velbloud. Muž byl převezen do nemocnice, kde svým zraněním bohužel podlehl. Principál cirkusu nakonec vysvětlil, že všechno bylo jinak a muže údajně přejelo auto. Pro slovenský deník Nový Čas vysvětlil, proč Ivovu smrt nejdříve spojoval s útokem velblouda.

Tragédie se stala v pátek po poledni ve slovenském Stropkově. Na turné se tam zastavil Cirkus Aleš, který má dlouholetou tradici. Národní Cirkus Aleš v 19. století založil bratr slavného malíře Mikoláše Alše Jan Aleš. Dnes již cirkus vede šestá generace, Antonín Aleš se svou manželkou Hanou. Turné, na které cirkus letos vyrazil, však poznamenala tragédie.

V pátek v cirkusu zasahovali záchranáři u vážně zraněného ošetřovatele Iva. „Pacient měl sériové zlomeniny žeber na obou stranách, měl zlomenou pánev, zlomeniny více obratlů,“ uvedl pro TV Markíza Marek Pytliak ze Světa zdraví.

Principál cirkusu nejdříve uvedl, že muže měl údajně napadnout velbloud. Pro TVNoviny.sk řekl, že velbloud ho měl pokousat na ruce a ve tváři. Nicméně své tvrzení o napadení zvířetem nakonec změnil. Pro Nový Čas řekl, že měl ošetřovatel usnout před koly auta, které ho pak přejelo.

„Nasvědčují tomu zranění našeho zaměstnance na hrudi, hlavě a ruce. Policie už vozidlo mercedes, na jehož korbě se převáželo seno pro zvířata, zajistila. Jeho řidička všeho lituje, ale spícího muže pod koly auta v poledne neviděla a převáželo seno jen zhruba čtyřicet metrů,“ vysvětlil Aleš s tím, že u tragické události nebyl.

Prvotně prý mluvil o napadení velbloudem, jelikož se zvířata nacházela nedaleko místa. „Domnívali jsme se, že ho pokousali. Stalo se to už jednou i v minulosti, když byl opilý, a tato zvířata jsou v takovém případě dost agresivní,“ uzavřel principál.

Případem se intenzivně zabývá policie. „Učinili jsme všechna nezbytná opatření a momentálně nemůžeme poskytnout další informace. V tomto případě vedeme trestní řízení ve věci usmrcení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Ligdayová pro výše zmíněný deník.

Video  Tragédie v Cirkuse Aleš. Při turné zemřel ošetřovatel (†59).  - TV NOVA Official
Video se připravuje ...

idneska ( 9. srpna 2022 00:10 )

taky bych se radši nechal přejet mercedesem než sežrat velbloudem

rudy_hnis ( 8. srpna 2022 22:07 )

...ošetřovatel usnul před koly auta, které ho pak přejelo.
Soudruh Babiš přišel o jednoho voliče.

krtek. ( 8. srpna 2022 17:43 )

pokud by zkoušeli policii tvrdit, že ho přejel velbloud autem, asi by to neprošlo

B612 ( 8. srpna 2022 16:47 )

Tam se teda dějou věci

frantacizek ( 8. srpna 2022 15:36 )

čiže byli navaleni dva, jestli to z nových skutečností dobře chápu.. jen jestli to nebylo lepší nechat na tom velbloudovi, nebo jediný nemůže vypovídat..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání