Čtvrtek 18. dubna 2024
Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav
Oblačno, déšť 10°C

Tragický víkend na českých silnicích: Bouralo se na Berounsku, Lounsku a Liberecku. Zemřeli dva lidé a několik utrpělo zranění!

Aktualizováno -
7. srpna 2022
13:00
Autor: ČTK - 
7. srpna 2022
09:47

O víkendu došlo v Česku k několika dopravním nehodám. Dvě z nich byly s tragickými následky. První se stala u Chlumčan na Lounsku, kde srážku nepřežila jedna osoba, další dvě se zranily. U Kunratic na Liberecku narazil v sobotu večer do stromu osobní automobil. I přes rychlou pomoc záchranářů řidič svým zraněním podlehl. Třetí nehoda se udála v neděli dopoledne na Berounsku.

V Ústeckém i Libereckém kraji došlo během víkendové noci ke dvěma smrtelným dopravním nehodám. První tragická událost se přihodila u Chlumčan na Lounsku. „Nehoda byla nahlášena v 1:53. Hasiči jednoho člověka z havarovaného auta vyprošťovali,“ sdělili hasiči. Svým zraněním však osoba podlehla, další dvě se zranily. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby. Hasiči to uvedli v sobotu ráno na twitteru. Auto sjelo z vozovky a převrátilo se na střechu.

Osobní auto značky Saab zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti dostalo smyk, sjelo ze silnice a převrátilo se na střechu. Vyplývá to z informací mluvčí krajské policie Veroniky Hyšplerové a hasičů. Jde o první srpnovou nehodu v Ústeckém kraji. V červenci nehody v regionu podle předběžných policejních statistik nepřežili čtyři lidé.

Bohužel se nejednalo o jediné neštěstí, ke kterému na českých silnicích v noci došlo. V sobotu večer narazilo osobní auto u Kunratic na Liberecku do vzrostlého stromu. Policie přijala oznámení o nehodě v sobotu krátce po půl deváté večer. Auto sjelo ze silnice a následně havarovalo ve směru od Frýdlantu do Kunratic.

„Po dobu vyšetřování okolností a příčin vzniku nehodového děje byla komunikace uzavřena. Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté,“ řekl ČTK mluvčí policie Vojtěch Robovský. Šedesátiletý řidič i přes rychlou pomoc záchranářů svým zraněním podlehl. Příčinu nehody policie zjišťuje.

Jde o první srpnovou tragickou nehodu v Libereckém kraji. V červenci na silnicích v regionu zemřeli dva lidé. Jedna z kolizí se stala na Frýdlantsku, kde rovněž zemřel řidič osobního auta po nárazu do stromu.

K další nehodě došlo v ulici Masarykova v obci Hořovice na Berounsku v neděli dopoledne, když řidič osobního automobilu zřejmě usnul a naboural vozem do stojícího kamionu.

Nehoda si dle tiskové mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Moniky Novákové vyžádala pět zraněných. „Jedna osoba byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole. Záchranáři do stejného zařízení převezli i jednoho muže, který měl pohmožděný hrudník, koleno a zlomené zápěstí, a další osobu k dovyšetření,“ uvedla mluvčí.

Další dva účastníci dopravní nehody byli s lehčími zraněními převezeni na centrální příjem do hořovické nemocnice.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání