Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

V Hřensku se hasičům utrhl z vrtulníku spásný bambi vak! Na pomoc přispěchali policejní potápěči

Autor: pma - 
26. července 2022
15:45

Rozsáhlý požár v oblasti Hřenska pokračuje již třetím dnem. Hasičům, kteří se potýkají s nemilosrdným ohněm, se navíc v pondělí stala nepříjemná věc. Vrtulníku se při čerpání vody z řeky Labe utrhl speciální bambi vak a skončil na dně. Vytáhnout ho museli policejní potápěči.

 

Kuriózní situaci museli během pondělního dne řešit hasiči v oblasti Národního parku České Švýcarsko. Tam již třetí den hoří les na ploše zhruba 30 hektarů. Na místě zasahuje přes 300 hasičů a na pomoc se vydaly jednotky i z nejbližších krajů, tedy z Ústeckého, Plzeňského, Pardubického, Středočeského nebo Královéhradeckého.

Při hašení hasiči využívají i speciální bambi vak. Jedná se o nádobu, kterou je odčerpávána voda z řeky a za pomoci vrtulníku je dopravována a vypuštěna nad oblastí, kde je to nejvíce třeba. Jeden takový vak do sebe pojme zhruba sto litrů vody a dá se naplnit přímo z hladiny. Ovšem dle zjištění televize CNN Prima News, se hasičům v pondělí při odčerpávání vody vak utrhl a skončil na dně Labe.

„Obdrželi jsme informaci od hasičů, že na Labi ve Hřensku došlo k utopení bambi vaku. Na místě jsou přítomni policisté z poříčního oddělení a policejní potápěči,“ sdělila televizi policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Naštěstí vše ale dobře dopadlo. Bambi vak se policejním potápěčům zhruba po hodině podařilo vylovit. Nádobu tak hasiči mohli znovu začít používat.

21:30
2. 8. 2022
!

Vážení čtenáři, online přenos k požáru v Českém Švýcarsku končí. Hasiči mají oheň po víc než týdenním boji pod kontrolou a v následujících dnech ho chtějí uhasit úplně. Děkujeme vám za pozornost a připomínáme možnost finančně pomoci zasaženým obcím a jejich obyvatelům prostřednictvím veřejné sbírky na crowdfundingové platformě Donio.cz. V současné chvíli dárci naposílali téměř devět milionů korun.

21:24
2. 8. 2022

Hasičům v Českém Švýcarsku se dnes podařilo plochu požářiště zmenšit z 606 hektarů na 513 hektarů. Návrat evakuovaných zatím dál není možný.

19:10
2. 8. 2022

Ústecký kraj chce přispět dobrovolným hasičům, kteří v Českém Švýcarsku zasahují, na nákup nové techniky. Půjde asi o miliony korun, řekl dnes ČTK hejtman Jan Schiller (ANO).

Zobrazit celý online

Video  Požár v Českém Švýcarsku  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání