Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Děs na šachovém turnaji: Robot zlomil dítěti (7) prst!

Šachový robot v Moskvě zlomil prst sedmiletému chlapci.
Šachový robot v Moskvě zlomil prst sedmiletému chlapci.  (Autor: Twitter)
Autor: ČTK - 
25. července 2022
10:41

Nečekaná a šokující situace nastala při šachovém zápase v Moskvě. Robot, který hrál proti několika dětem, během partie zlomil prst teprve sedmiletému chlapci. Podle viceprezidenta ruské šachové federace Sergeje Smagina dítě prý hrálo příliš rychle.

„Robot zlomil dítěti prst. To je samozřejmě špatné,“ řekl agentuře TASS šéf moskevské šachové federace Sergej Lazarev. Stroj podle něj dříve odehrál mnoho partií bez problémů. O nehodě informoval britský Guardian.

Na videu, které se šíří na sociálních sítích, je vidět, jak zařízení s robotickou paží bere jednu z chlapcových figurek. Chlapec poté provede vlastní tah a robot mu chytí prst. Krátce poté přispěchají na pomoc čtyři dospělí, kterým se chlapce podaří ze sevření osvobodit.

Robota patrně vyvedly z míry rychlé reakce sedmiletého chlapce. „Existují určitá bezpečnostní pravidla a dítě je zřejmě porušilo. Když provedlo svůj tah, neuvědomilo si, že musí nejprve počkat,“ řekl Smagin. „Je to mimořádně vzácný případ, první, na který si vzpomínám,“ dodal.

Rodiče poraněného dítěte se kvůli incidentu údajně obrátili na státní zastupitelství. „Budeme komunikovat, vyřešíme to a pokusíme se pomoci, jak jen to půjde,“ uvedl Smagin a dodal, že robot je „naprosto bezpečný“. Chlapec dohrál šachový turnaj s prstem v sádře.

kralovna-vsech-mori ( 25. července 2022 14:25 )

Ruská šachová asociace měla toho robota na šachy půjčeného z USA. To je fakt.

fico ( 25. července 2022 13:46 )

Asi měl řídící jednotku z ukrajinské pračky.😅

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud