Pondělí 2. října 2023
Svátek slaví Olívie, zítra Bohumil
Polojasno 20°C

Tragická dopravní nehoda ve Zlíně: Po střetu s vlakem zemřel řidič osobáku

Autor: ČTK - 
24. července 2022
21:58

Na železničním přejezdu ve Zlíně se dnes odpoledne střetl osobní vlak jedoucí z Otrokovic na Zlínsku do Zlína s osobním autem. Řidič vozidla zemřel, řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. Vlak po nárazu vykolejil, provoz na trati je přerušen, sdělil ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Způsobená škoda na majetku je podle odhadu inspekce 2,8 milionu korun.

Nehoda se stala na přejezdu poblíž prodejny Terno ve Zlíně-Loukách. Trať tam vede souběžně se silnicí I/49. Přejezd je zabezpečený světelnou výstražnou signalizací bez závor, která podle policejní mluvčí byla v době nehody v provozu. Semafory na přilehlé křižovatce však nefungovaly.

„Řidič osobního vozidla jel od Otrokovic. Odbočoval doleva k supermarketu a chtěl to pravděpodobně stihnout, než křižovatkou někdo bude projíždět. Jedno vozidlo před ním křižovatku stihlo projet, on už ne, protože se střetl s vlakem. I když strojvedoucí troubil, přesto na přejezd vjel,“ uvedla Šabatová.

„První vagon vykolejil. Ve vlaku nebyli žádní cestující, pouze personál. Nikdo z jeho členů neutrpěl zranění, dechová zkouška na alkohol byla u strojvedoucího negativní. Nehodou se nyní zabývají kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ řekla mluvčí.

„Provoz na trati je přerušen. Drážní inspekce zahajuje vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy,“ uvedl Drápal. Na vlaku podle odhadu inspekce vznikla škoda dva miliony korun, na trati 300.000 korun a na automobilu 500.000 korun.

České dráhy na svých webových stránkách uvedly, že kvůli zastavení provozu na regionální trati 331 mohou cestující mezi Otrokovicemi a Zlínem využít náhradní autobusovou dopravu. V úseku mezi stanicemi Zlín střed a Vizovice na Zlínsku je železniční doprava zachována. Z odhadu Českých drah vyplývá, že omezení na trati by mohlo skončit kolem půlnoci.

Jirik-ta ( 24. července 2022 22:25 )

uvadl

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud