Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Teplice šokovala násilná smrt krásných labutí a kachniček! Měly zranění krku a hrudníku, popsal senátor

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Gabriela Černá)
Autor: VaB, ČTK - 
22. července 2022
10:21

Náhlý úhyn krásných labutí a roztomilých kachniček v oblíbené Zámecké zahradě zdrtil obyvatele Teplic. Šok je o to horší, že podle veterináře jejich smrt byla násilná. Město se obrátilo na policii. Ta případ prošetřuje jako týrání zvířat. 

Za úhyn vodních ptáků v Zámecké zahradě v Teplicích mohou lidé. Zpráva Státní veterinární správa potvrdila, že oblíbené ptáky nepřipravila o život žádná choroba, ale násilný čin! Odbor životního prostředí teplického magistrátu proto podá trestní oznámení na neznámého pachatele.

Pět labutí a dvě kachny uhynuly 11., 12. a 15. července. Podle zprávy odborníků neměly ptačí chřipku ani bakteriální infekci. „Z vyšetření je podle veterináře patrné, že úmrtí vodních ptáků způsobili lidé,“ uvedl mluvčí.

„Z vyšetření jsou patrná pohmoždění krku a hrudního koše ptáků,“ uvedl primátor města Teplice a senátor Hynek Hanza (ODS).

Na vodních plochách v Zámecké zahradě jsou momentálně v pořádku už jen dvě dospělé a dvě mladé labutě. Ostatní ptáci uhynuli. Vzhledem k tomu, že labutě nepřišly o život přirozenou cestou, město podle mluvčího Robina Röhricha podalo trestní oznámení na neznámého pachatele.

Případem se už tepličtí policisté zabývají. „Policisté budou případ prošetřovat pro trestný čin týrání zvířat. Žádáme také veřejnost o spolupráci,“ řekla Blesku mluvčí policie Ilona Gazdošová.  

lubosbeyr ( 22. července 2022 12:03 )

To jsem se toho dověděl. Asi se budu muset poptat po Teplících. Blesk neví nic, akorát láká na titulky aby zvýšil prodej.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání