Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Nejhledanější žena světa: FBI pátrá po královně kryptoměn, která zcizila 97 miliard

Autor: rix - 
10. července 2022
05:00

FBI pátrá po přibližně čtyřicetileté Bulharce Ruje Ingatové. Žena přezdívaná jako „královna kryptoměn“ měla na základě podvodů se svou vlastní kryptoměnou OneCoin vylákat z investorů asi 97 miliard korun. I proto je Bulharka na seznamu deseti nejhledanějších zločinců světa. Umístila se v něm jako jediná žena. Problémem pro vyšetřovatele je to, že je Ignatová nezvěstná od roku 2017 a může mít novou image i falešné doklady. Spekuluje se i o její smrti.

Agenti FBI tvrdí, že zmíněný OneCoin byl bezcenný a nikdy nebyl chráněn technologií blockchain, kterou používají jiné známé kryptoměny. Ignatová využila toho, že s podvodem přišla v době, kdy byl konkurenční Bitcoin v počátečním boomu. „Svůj plán dokonale načasovala,“ řekl Damian Williams, nejvyšší federální žalobce na Manhattanu.

Najít a zadržet „královnu kryptoměn“ bude obtížné. Zmizela i s dvanácti miliardami korun. To jí značně pomáhá v ukrývání se před zákonem. „Domníváme se, že má kvalitní falešné doklady a změnila svůj vzhled,“ uvedl investigativní novinář Jamie Bartlett s tím, že žena může být dokonce mrtvá. 

Naposledy byla Bulharka spatřena v roce 2017 na palubě letadla, které mířilo z Bulharska do Řecka. Od té doby jako by se po ní slehla zem. Vyšetřovatelé nabízí každému, kdo o ženě podá jakékoli informace, odměnu v přepočtu skoro dva a půl milionu korun. Ruja Ignatová je jedinou ženou na seznamu deseti nejhledanějších zločinců FBI, informoval server BBC.

otrusnik ( 10. července 2022 18:57 )

Když je holka šikovná ať se jí daří.

Babisova_drahota ( 10. července 2022 15:31 )

Babišizmus v praxi. Už FBI prohledala seznam členů ANO?

Uživatel_5522193 ( 10. července 2022 10:50 )

Konečně jedna šikulka ženská u nás máme požehnaně kriminálních živlů ale nikdo je nehledá a ji FBI bravo děvče!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání