Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Vězeň se pokusil utéct z přísně střežené basy ve Valdicích: Překonal plot a zeď!

Aktualizováno -
25. června 2022
19:04
Autor: ČTK, rix - 
25. června 2022
17:38

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. ČTK to týž den řekla mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

„Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně,“ řekla v sobotu ČTK Francová.

Podle serveru CNN Prima News se trestanec jmenuje Josef Š. a šlo o nebezpečného vězně, který si měl odpykat ještě dalších jedenáct let. Vězeňská služba po něm dokonce musela střílet.

„Kolem deváté hodiny jsem přijížděl na návštěvu a slyšel jsem střelbu. Nejdřív jednu ránu, pak jsem viděl vyběhnout dva dozorce z vrátnice, běželi někam dozadu a ozvaly se další dvě rány,“ popsal pro portál svědek události.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla Francová komentovat.

Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. „V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl,“ řekla ve stejný den ČTK Francová.

Na místo vyrazila také policie, ale zasahovat nemusela. „Po 9:00 jsme přijali oznámení o uprchlém vězni. Na místo okamžitě vyrazila jičínská hlídka policistů, ale ve chvíli, kdy dorazila na místo, byl již zadržen. Našeho zásahu proto nebylo potřeba,“ řekla ČTK policejní mluvčí Lucie Konečná.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud