Počátkem dubna vstoupí do kin nový filmový thriller Stínohra, který režíroval tvůrce úspěšného seriálu Devadesátky Peter Bebjak. Film o tragické ztrátě blízkého člověka a touze po pomstě se natáčel z části též ve skutečném prostoru věznice, kde se odehrává mimo jiné dramatické rozuzlení celého příběhu. Vyjma dvou herců jsou dozorci ve filmu opravdoví dozorci, zaměstnanci Vězeňské služby. „Vězni mimo herců jsou komparz, nicméně jeden slušně potetovaný komparzista se svěřil, že během natáčení 'seděl¨' přímo tady na vazebce, když kdysi čekal na soud," prozrazuje scenáristka a producentka filmu Vendula Bradáčová.

Natáčení probíhalo za běžného provozu věznice, bylo vyklizeno pouze několik cel, v ostatních byli normálně vězni. Mohli tedy slyšet a vnímat průběh natáčení. „Dozorci nám dokázali vytvořit neuvěřitelně příjemné zázemí, byli ochotní, příjemně zvědaví, bylo to pro ně také velké zpestření. Přesto velice dbali na bezpečnostní procedury. Doprovázeli štáb i na toaletu. Takže po čase jsme se sladili na 'čůrando' tak, aby nás šlo více najednou a oni s námi nemuseli běhat po jednom,“ vzpomíná Vendula Bradáčová a pokračuje: „Na vězeňský dvůr vedou těžké bezpečnostní dveře. Kvůli technice (jejich ocelový plášť rušil signál u naší techniky) a kabeláži musely zůstat otevřené několik hodin. Dozorci si pochvalovali, že takhle vyvětráno tady nikdy neměli, neboť dveře se striktně otevírají pouze na kratičkou chvíli průchodu vězňů.

Vězení ve filmu Stínohra bylo také složeno z několika lokací. Scény se natáčely ve vazební věznici Hradec Králové, návštěvní místnost byla postavena v Praze a v Kasárnách Karlín.

Film Stínohra pojednává o čtyřicetiletém záchranáři z malého města Janu Kavkovi (Milan Ondrík), který právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Ale obava z toho, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem.

VIDEO: Herec Jan Jankovský ve filmu Stínohra: Hrdina, co má problémy s pervitinem a vlastní blbostí!!

Video
Video se připravuje ...

Herec Jan Jankovský ve filmu Stínohra: Hrdina, co má problémy s pervitinem a vlastní blbostí 

V prostorách věznice se potkají v rámci svých postav herci Milan Ondrík a Jan Jankovský. Ten se převtělil do role feťáka Roberta, který svým činem spustí řetězec napínavých událostí. „Sám sebe si vůbec nechci představovat v takovémhle prostředí,“ říká Jan Jankovský, s tím, že ani jemu ani hlavnímu představiteli Milanu Ondríkovi nebylo při natáčení v prostorách věznice příliš do smíchu.

Ale nakonec si dovolili i zažertovat. „S hodně černým humorem jsme si s Milanem říkali, že kdybychom se někdy dostali do vazby, tak do Hradce Králové, protože tady už známe ty dozorce,“ říká ve veliké nadsázce. Náročnou finální scénu rvačky točili oba herci právě ve věznici.

Fotogalerie
31 fotografií