Pondělí 22. července 2024
Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor
Polojasno 30°C

Vrah na útěku popravil pětičlennou rodinu s dětmi: Policie ho zastřelila

Autor: ČTK - 
3. června 2022
07:57

Již jednou odsouzený vrah, který před měsícem utekl při převozu z vězeňského autobusu, v noci na pátek na útěku v americkém Texasu zabil pětičlennou rodinu a ukradl jí auto.

Po Gonzalu Lopezovi, bývalém členu vězeňského gangu mexické mafie, policie intenzivně pátrala již od jeho útěku. V noci na pátek, po nálezu zabité rodiny, ho dopadla a zastřelila. S odkazem na mluvčího texaského vězeňského systému o tom informovala agentura AP.

Kriminalisté předpokládali, že se šestačtyřicetiletý Lopez ukrývá v chatové oblasti západně od Centerville v Texasu. Ve čtvrtek se na policii obrátila rodina z Houstonu. Ta se nemohla spojit se seniorem, který odjel na rodinnou chatu spolu s dětmi. Když policie dorazila na místo, našla tělo seniora, tří dětí a jednoho nezletilého. Rodina neměla na Lopeze žádné vazby, další podrobnosti policie nezveřejnila.

Zabitá rodina vlastnila pick-up, který na místě neštěstí nebyl. Policie auto vypátrala, za pomoci hrotů ho zastavila a při střelbě Lopeze zabila. Nikdo ze zasahujících policistů nebyl zraněn.

Lopez si odpykával doživotní trest vězení za vraždu muže na texasko-mexické hranici z roku 2006. Při převozu na zdravotní vyšetření se vysvobodil z pout, která měl na rukou i nohou, utekl ze zamřížované části autobusu, napadl řidiče a utekl do okolních lesů. Policie po něm od té doby pátrala.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání