Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Boris J. (47) v lednu ukradl auto i s dítětem: Soud ho poslal do vězení na 21 měsíců

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Policie ČR)
Autor: jel - 
2. června 2022
11:48

Podivná událost se odehrála v lednu v Chomutově. Matka odešla se starším dítětem do školky a mladší nechala v nastartovaném autě před budovou. Toho využil recidivista Boris J., který do vozu nasedl a odjel. Po chvíli však zjistil, že je uvnitř batole, a tak auto odstavil a opustil. Soud nyní poslal muže na 21 měsíců do vězení.

Poté, co maminka zjistila, že auto i s dítětem zmizelo, zkontaktovala policii. Ihned se rozjela velká pátrací akce. Svědci o několik desítek minut později našli nedaleko místa krádeže auto s rozsvícenými světly, v němž bylo malé dítě. 

V pátrání po pachateli pomohla výzva v médiích a kamerové záznamy. Borise J. kriminalisté dopadli dva dny po nevydařené loupeži. K činu se přiznal a tvrdil, že se chtěl jenom někam svést. Policisté ho obvinili z neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ve středu proběhl soud s obviněným. K činu doznal a projevil lítost. „Vím, čeho jsem se dopustil. Lituji toho. Dítěte jsem si nevšiml,“ sdělil podle iDnes během procesu. 

Boris J. má bohatou kriminální minulost, celkem byl trestán už sedmnáctkrát. Za jinou krádež byl odsouzen před několika týdny. Soud ho odsoudil za jinou krádež ke 20 měsícům ve vězení. 

Za lednový zločin recidivistovi hrozily až tři roky vězení. Soudkyně sice uvedla, že doznání a projevení lítosti je polehčující okolnost, zároveň nelze přehlédnout provinění, kterých se Borid J. dopustil v minulosti, a proto byl vyměřen trest 21 měsíců ve vězení. Rozsudek je nepravomocný.

bullshit ( 2. června 2022 13:03 )

17x trestaný. Tak výchova asi nefunguje. Lituji toho. Dítěte jsem si nevšiml.... tak je dost hustý.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání