Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 21°C

Alkoholová srážka: Opilý cyklista vjel do cesty řidiči auta pod vlivem

Ilustrace
Ilustrace  (Autor: PČR)
Autor: ČTK - 
31. května 2022
16:49

Dva opilé řidiče na jednom místě přistihli policisté při vyšetřování nehody v Radvanicích na Přerovsku. Zavinil ji cyklista téměř s dvěma promile, který narazil do osobního vozidla a rozbil mu čelní sklo. Za volantem však seděl rovněž opilý řidič, kterému muži zákona naměřili přes jedno promile. Oběma nyní hrozí postih. 

Nehoda se stala v pondělí kolem 16:30. „Na místě policisté zjistili, že osmapadesátiletý cyklista jel ve směru na Lazníky a znenadání přejel do protisměru, kde vjel přímo do cesty osobnímu vozidlu Kia a došlo k čelnímu střetu. U obou účastníků dechová zkouška odhalila, že jsou oba ve stavu vylučujícím řídit jakýkoli dopravní prostředek a že jsou hrozbou nejen pro sebe, ale i pro další účastníky v silničním provozu,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Cyklista, který skončil se zraněním v nemocnici, nadýchal hodnoty 1,84 a 1,91 promile alkoholu a řidič osobního auta měl v krvi 1,15 promile. Řidič vozidla je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Druhému provinilci hrozí postih za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Hmotná škoda byla vyčíslena na 41.000 korun, dodala policejní mluvčí.

Právě na alkohol za volantem se letos zaměřují policisté v Olomouckém kraji, důvodem je i vysoký počet smrtelných nehod v loňském roce, obětí bylo loni 42. Například v pátek policisté preventivně zkontrolovali téměř 300 vozidel v Olomouckém kraji a pod vlivem alkoholu přistihli jednoho řidiče. Při obdobné akci v pondělí tento týden, kdy při kontrolách zastavili na 400 vozidel, naměřili alkohol v krvi čtyřem řidičům.

bre-burda ( 31. května 2022 18:58 )

A hned je na světě další důvod, proč kvůli dvěma totálně zdecimovaným magorům, si na vyjížďce na kole nebudu moci dát za celé odpoledne ani desítku pivo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání